Bakı Mühəndislik Universiteti ilə Koreya (Cənubi) Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı (BMU-İNHA İDP) aşağıdakı vakansiya üzrə işə qəbul həyata keçirir:
- Tələbələrlə iş üzrə mütəxəssis
Maraqlanan namizədlər CV-ni mövzu hissəsində vakansiyanın adı göstərilməklə beu-inha@beu.edu.az elektron poçt ünvanına göndərməlidirlər.
Son müraciət tarixi: 06.10.2024-cü il
Yalnız seçilmiş namizədlərlə əlaqə yaradılacaqdır.
Proqram artıq dörd ildir ki, BMU və Koreya Respublikasının inkişaf etmiş ən nüfuzlu ali təhsil ocaqlarından biri olan İNHA Universiteti ilə birgə həyata keçirilir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 16 noyabr tarixli 711 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiqlənmiş “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı”na əsasən bakalavriat səviyyəsi üzrə icra olunan İDP çərçivəsində “İnformasiya texnologiyaları”, “İnşaat mühəndisliyi”, “Elektronika mühəndisliyi” və “Elektrik mühəndisliyi” ixtisasları üzrə keyfiyyətli kadr hazırlığı gerçəkləşdirilməkdədir.
3 il Azərbaycanda və 1 il Cənubi Koreyada oxumaqla, təhsil müddətinin sonunda tələbələrə təhsil aldıqları ixtisas üzrə həm BMU, həm də İNHA Universiteti tərəfindən 2 bakalavr diplomu təqdim edilir.
BMU-İNHA İDP 4 il ərzində tam olaraq dövlət vəsaiti hesabına təmin olunur. Tələbələrin tam təhsil haqqı, Cənubi Koreyada 1 illik təhsil xərcləri, Cənubi Koreyada 3 həftəlik yay məktəbində iştirak xərcləri, tədris materialları və elektron informasiya resurslarına çıxış xərcləri və habelə qeydiyyat xərci “2019-2023 Dövlət Proqramı” çərçivəsində AR Dövlət Neft Fondu tərəfindən qarşılanır.

The international dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between Baku Engineering University and Inha University of the Republic of Korea (South) is recruiting for the following vacancy:
- Specialist in work with students
Interested candidates should send their CV to the e-mail address beu-inha@beu.edu.az with the name of the vacancy in the subject line.
Deadline for application: 06.10.2024
Only selected candidates will be contacted.
About BEU-INHA DDP
For four years now, the program has been implemented jointly with BEU and Inha University, one of the most prestigious advanced higher education institutions of the Republic of Korea.
According to the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023" approved by Order No. 711 of the President of the Republic of Azerbaijan dated November 16, 2018, quality personnel training is being carried out in the fields of "Information technologies", "Construction engineering", "Electronics engineering" and "Electrical engineering" in the framework of the DDP at the bachelor's level.
By studying in Azerbaijan for 3 years and in South Korea for 1 year, at the end of the study period, students are presented with 2 bachelor's diplomas by both BEU and Inha University in the specialty they studied.
BMU-INHA DDP is fully funded by the state for 4 years. Students' full tuition fees, 1-year education costs in South Korea, 3-week summer school participation costs in South Korea, access to educational materials and electronic information resources, as well as registration costs are covered by the AR State Oil Fund within the framework of the "2019-2023 State Program".