“Koreya dilinin tədris olunması, beynəlxalq təcrübəyə yiyələnmə şansı bu proqramı seçməyimə səbəb oldu”
06 May 2022
“Koreya dilinin tədris olunması, beynəlxalq təcrübəyə yiyələnmə şansı və proqram çərçivəsində uşaqlıqdan yiyələnmək istədiyim İT ixtisasının olması mənim heç tərəddüd etmədən bu proqramı seçməyimə səbəb oldu”. Bu fikirləri Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Cənubi Koreyanın İNHA Universitetinin birgə icra etdiyi ikili diplom proqramının tələbəsi Səbuhi Ağazadə bildirib.
Proqramın 2020/2021-ci tədris ili qəbulu üzrə İnformasiya texnologiyaları ixtisasının II kurs tələbəsi olan S.Ağazadə öz təəssüratlarını bölüşüb və ötən dövrdəki müşahidələrini diqqətə çatdırıb.
İkili diplom proqramı ilə bağlı daha geniş informasiyanı  https://beu.edu.az/az/page/ikili-diplom-proqrami-185/ linkinə daxil olaraq əldə etmək mümkündür.

“Korean language teaching and opportunity to gain international experience made me choose this program”
06 May 2022
Sabuhi Aghazada, a student of the Dual Degree Program jointly implemented by Baku Engineering University (BEU) and INHA University of South Korea noted, “Korean language teaching, opportunity to gain international experience and availability of IT specialization within the program made me choose this program without hesitation.”
S.Aghazada, a second-year student majoring in Information Technologies, shared his impressions of the 2020/2021 academic year admission of the program.
More information about the dual degree program is available at the link https://beu.edu.az/en/page/ikili-diplom-proqrami-185/.