BMU-nun bakalavr pilləsində 25 ixtisas üzrə qəbul aparılır
2022/2023-cü tədris ili üzrə ali təhsil müəssisələrinə tələbə qəbulu müsabiqəsində iştirak etmək üçün Dövlət İmtahan Mərkəzinin elan etdiyi ixtisas seçimi hazırda davam edir. İnternet vasitəsilə aparılan ixtisas seçimi bütün ixtisas qrupları üzrə 2022-ci il avqustun 28-də başa çatacaq.
Əmək bazarında ən çox ehtiyac duyulan ixtisaslarda təhsil almaq və bu sahədə yüksəkixtisaslı mütəxəssis olmaq istəyən abituriyentlər üçün BMU-da geniş perspektivlər, imkanlar və elmi-pedaqoji kadr potensialı vardır. Universitet tələbələrinin əmək bazarında ixtisaslarına uyğun iş tapmaları, eyni zamanda əmək bazarında istehsalatla kadr ixtisası arasındakı əlaqələrin inkişafı üçün də daimi iş həyata keçirilir.
Məlumat üçün bildirək ki, BMU-nun bakalavr pilləsində 25 ixtisas üzrə ümumilikdə 1028 plan yeri ayrılıb. Bu yerlərin 680-i Azərbaycan, 348-i isə ingilis bölməsinin payına düşür.  (https://beu.edu.az/az/page/bakalavr-tehsili-182/
Bakalavr pilləsində ingilisdilli ixtisaslarda müsabiqə Azərbaycan və rus bölmələri üzrə birgə aparılır. Memarlıq və dizayn ixtisasları üzrə qabiliyyət imtahanı nəzərdə tutulmayıb.
BMU ilə Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında 2020-ci ildən həyata keçirilən beynəlxalq ikili diplom proqramı əsasında (Elektrik mühəndisliyi, Elektronika mühəndisliyi, İnformasiya texnologiyaları və İnşaat mühəndisliyi ixtisasları üzrə) bakalavr hazırlığı yeni tədris ilində də uğurla davam etdirilir.

The specialty selection announced by the State Examination Center to participate in the student admission to higher education institutions for the 2022/2023 academic year is in process. Online specialty selection will end on August 28, 2022 for all specialty groups.
BEU has wide prospects, opportunities and the potential of scientific and pedagogica staff for applicants wanting to study in the specialties most needed in the labor market and become a highly qualified specialist in this field. Constant work is carried out for the University students to find jobs in the labor market that match their qualifications, as well as for the development of relations between production and personnel qualifications in the labor market.
Of note, a total of 1028 plan places have been allocated for 25 majors at the bachelor's degree of BEU. 680 of these places fall to the Azerbaijani section and 348 to the English section. (https://beu.edu.az/en/page/bakalavr-tehsili-182/)
In the specialties in which education is in English the admission is carried out jointly in Azerbaijan and Russian departments. Aptitude test is not required for these departments.
Undergraduate training on the basis of the international dual degree program (Electrical Engineering, Electronics Engineering, Information Technologies and Civil Engineering) between BEU and Inha University of South Korea since 2020 is successfully continued in the new academic year.