“BMU-İNHA İkili Diplom Proqramı mənim üçün parlaq gələcəyin açarıdır”
“Düşünürəm ki, BMU-İNHA İkili Diplom Proqramı mənim üçün parlaq gələcəyin açarıdır”. Bu fikri proqramın 2021/2022-ci tədris ili qəbulu üzrə “Elektrik mühəndisliyi” ixtisasının I kurs tələbəsi Rauf Həşimli bildirib.
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Cənubi Koreyanın İNHA Universitetinin birgə icra etdiyi proqramla bağlı təəsüratlarını bölüşən tələbə əsas üstünlüklər sırasında Koreya dilinin tədrisini vurğulayıb: “Bu dilin mənimsənilməsi gələcəkdə Koreyanın böyük şirkətlərində çalışmaq üçün geniş imkanlar yaradacaq”.
Proqram üzrə çox sevdiyi fənlərə də toxunan R.Həşimli bildirib ki, “Proqramlaşdırmanın əsasları” fənni bu sırada ilk yeri tutur: ”BMU-da bu fənn bizə ən yeni texnologiylarla tədris olunur. Mənim gələcək tələbələrə tövsiyəm odur ki, siz BMU-İNHA İkili Diplom Proqramını seçməklə, həm əm yüksək səviyyədə təhsil ala bilər, həm də bütün mənalarda digər abituuriyentlərdən fərqlənə bilərsiniz”.
Qeyd edək ki, proqramla bağlı daha geniş informasiyanı https://beu.edu.az/az/page/ikili-diplom-proqrami-185/ linkinə daxil olaraq əldə etmək mümkündür.

A first-year student majoring in Electrical Engineering on the admission for the 2021/2022 academic year Rauf Hashimli noted, “In my opinion, the BEU-INHA Dual Degree Program is the key to a bright future for me.”
The student shared his impressions of the program jointly implemented by Baku Engineering University (BEU) and Inha University of South Korea, emphasizing that teaching Korean was one of the main advantages.
He pointed out, “Mastering this language will create great opportunities to work in Korean companies in the future.”
Touching upon his favorite subjects in the program, R. Hashimli said that the subject "Fundamentals of Programming" takes the first place in this regard.
He added, "At BEU, this subject is taught with the latest technologies. My advice to future students is that by choosing the BEU-INHA Dual Degree Program, you can both get a high level of education and be different from other applicants in all respects.”
Of note, more information about the program is available at https://beu.edu.az/en/page/ikili-diplom-proqrami-185/.