“BMU-İNHA İDP-də tələbələrə verilən imkanlar və müəllimlərin peşəkarlığı mənim üçün xüsusi əhəmiyyətlidir”
19 İyul 2022
“BMU-İNHA İDP-də təhsil, tədris olun fənlər, tələbələrə verilən imkanlar və müəllimlərin peşəkar kadr olması mənim üçün xüsusi əhəmiyyətlidir”. Bu fikri BMU-İNHA ikili diplom proqramının (İDP) 2021/2022-ci tədris ili qəbulu üzrə İnformasiya Texnologiyaları ixtisasının I kurs tələbəsi Oruc Hümmətov bildirib.
İDP ilə bağlı təəssüratlarını bölüşən tələbə abituriyent olarkən, yalnız hədəflərinə uyğun təhsil müəssisəsi axtarışında olduğunu, məhz BMU-nun bu kriteriyalara cavab verdiyini qeyd edib. O. Hümmətov gələcək tələbələrə tövsiyələrini də verib: “Abituriyentlərə məsləhətim odur ki, keyfiyyətli təhsil, maddi-texniki bazası güclü və xaricdə təhsil imkanları yüksək olan təhsil müəssisəsi axtarırsınızsa, ikili diplom proqramına malik Bakı Mühəndislik Universiteti ən ideal universitetlərdən biridir”.
Proqramla bağlı daha geniş informasiyanı https://beu.edu.az/az/page/ikili-diplom-proqrami-185/ və ya http://ddp.beu.edu.az/az linklərinə daxil olaraq əldə etmək mümkündür.
Proqramla əlaqədar digər tələbələrin təəssüratlarını https://beu.edu.az/az/page/musahibeler-282/ linkindən izləmək olar.

Oruj Hummatov, a first-year student majoring in Information Technologies for the 2021/2022 academic year admission of BEU-INHA Dual Degree Program (DDP) noted, “Education, subjects, opportunities provided by BEU-INHA DDP to students and professional teaching staff are of particular importance for me.”
The student, sharing his impressions about DDP, empahsized that while he was an applicant, he was only looking for an educational institution suitable for his goals, and BEU met these criteria. O. Hummatov also gave his recommendations to future students.
He added, “"My advice to applicants is that if you are looking for an educational institution with quality education, a strong material and technical base, and high opportunities for studying abroad, Baku Engineering University with a Dual Degree Program is one of the most ideal universities."
More information about the program is available at https://beu.edu.az/en/page/ikili-diplom-proqrami-185/ and http://ddp.beu.edu.az/en .
It is possible to watch the impressions of other students about the program https://beu.edu.az/en/page/musahibeler-282/ .