BMU-İNHA İDP çərçivəsində İNHA Universitetində təlim keçiriləcək
Cari ilin iyul-avqust aylarında Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan İkili Diplom Proqramının (İDP) əsas komponentlərindən biri kimi professor-müəllim heyəti üçün Koreyada təlimin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Təlimin əsas məqsədi İNHA Universitetinin beynəlxalq təhsil əməkdaşlığı layihəsinə əsasən BMU-nun professor-müəllim heyəti üçün xüsusi təhsil proqramını təmin etməkdir.
Professor-müəllim heyətinin seçim proseduru, təlim xərcləri, təlimdən sonrakı qiymətləndirilmə və digər məsələlərlə daha ətraflı məlumatı linkə keçid alaraq əldə etmək mümkündür.
Qeyd edək ki, İDP Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 13 noyabr 2019-cu il tarixli 445 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində həyata keçirilir.

Training to be held at INHA University as part of BEU-INHA DDP
One of the key components of Dual Diploma Program (DDP), implemeted between Baku Engineering University (BEU) and INHA University in July-August this year, is to conduct training for academic staff in Korea.
The training aims to provide a special education program for BEU academic personnel according to the international education cooperation project of INHA University.
More information about the selection procedures of academic personnel, training costs, post training evaluation and other issues can be found by following the link.
Of note,  DDP is implemeted within the framework of “State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023” approved by the Resolution No. 445 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated November 13, 2019.