Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) 24 nəfərdən ibarət IV kurs tələbələri 2021-ci ilin fevral-may ayları ərzində Sumqayıt Texnologiyalar Parkının (STP) müxtəlif biznes vahidi və zavodlarında istehsalat təcrübəsində olublar.
Mexanika mühəndisliyi, Sənaye mühəndisliyi, Kimya mühəndisliyi, Ekologiya mühəndisliyi, Avtomatika və elektroenergetika, Maşın mühəndisliyi, Mexanika mühəndisliyi, Sənayenin təşkili və idarə olunması ixtisaslarının tələbələri STP Global Cable MMC, STP Aliminium və Mis Profilləri Zavodu ilə yanaşı, STP MMC-nin Sendviç Panellər Zavodu və Polimer Məmulatlar Zavodunda rəhbərlik tərəfindən təyin edilmiş 15 müxtəlif mentorun (təcrübə rəhbəri) nəzarəti altında təcrübə prosesini yekunlaşdırıb.
Təcrübələrini uğurla başa vuran tələbələr müəssisə rəhbərliyi tərəfindən sertifikatlarla təltif olunub.

During February-May 2021, 24 fourth-year students of Baku Engineering University (BEU) have visited various technology units and plants of Sumgait Technology Park (STP).
Students majoring in Mechanical Engineering, Industrial Engineering, Chemical Engineering, Environmental Engineering, Automation and Power Engineering, Mechanical Engineering, Mechanical Engineering, Industrial Organization and Management, completed their internships in STP Global Cable LLC, STP Aluminum and Copper Profile Plant, and in STP LLC's Sandwich Panel Plant and Polymer Products Plant under the supervision of 15 different mentors (supervisors) appointed by the management.
Students who successfully completed their internships were awarded certificates by the management of the institution.