Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə ixtisasının III kurs tələbəsi Elsevər İsmayılov Ukraynanın Xarkov şəhərində keçirilən WCFF Dünya Çempionatı 2019-da (WCFF World Championship 2019) iştirak edib. Çempionatda E.İsmayılov kunq-fu sanda döyüşü üzrə 65 kq çəki dərəcəsində I yerə layiq görülüb, qızıl medal və diplomla təltif olunub.
19-40 yaş arası idmançıların qatıldığı çempionat 3 mərhələdən ibarət olub. Finalda ukraynalı rəqibi ilə döyüşən tələbəmiz onu nokaut vəziyyətinə salaraq çempionatın qalibi adını qazanıb.
Qeyd edək ki, E.İsmayılov dəfələrlə kunq-fu sanda döyüşü üzrə Respublika çempionu, eyni zamanda Bakı kubokunun qalibi və Savat idman növü üzrə Azərbaycan kubokunun birincisi olub.

Elsever Ismayilov, 3rd year student of Finance Department at Baku Engineering University, has participated in the WCFF World Championship 2019 in Kharkov, Ukraine. E.Ismayilov took the first place in 65 kg weight category in Kung Fu and was awarded a gold medal and diploma.
Championship, attended by athletes aged 19-40 years, consisted of 3 stages. Having knocked his Ukranian opponent out in the final stage, BEU student won the championship.
Of note, E.Ismayilov repeatedly was the Republican champion in Kung Fu, as well as the winner of the Baku Cup and Azerbaijan Cup in Savate.