Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsinin Şəhərsalma ixtisasında təhsil alan II kurs tələbəsi Məhəmmədəli Quliyev Dağıstan Respublikasının Babayurd rayonunda keçirilən sərbəst güləş üzrə regionlararası beynəlxalq turnirdə iştirak edib. Gənclər arasında təşkil edilən, hərbi və siyasi xadim Şeyx Sultan Mutanın xatirəsinə həsr olunan turnirdə BMU-nun tələbəsi, 65 kq çəki dərəcəsində I yeri tutub, diplom və qızıl medalla təltif olunub.
Azərbaycan, Qazaxıstan, Gürcüstan, Rusiya, Ermənistan və başqa ölkələrin gənclərinin təmsil olunduğu turnir 2 gün davam edib, ümumilikdə 5 yarış keçirilib. Erməni rəqibini 10:0 hesabı ilə məğlub edən Məhəmmədəli Quliyev finala vəsiqə qazanıb. Finalda isə rusiyalı rəqibinə 10:8 hesabı ilə qalib gəlib.
Qeyd edək ki, BMU tələbəsi indiyə qədər akrobatika idman növü, o cümlədən sərbəst güləş üzrə müxtəlif yerli və beynəlxalq yarışların qalibi olub.

Mahammadali Guliyev, 2nd year student of Urban Planning Department of Architecture and Construction Faculty has attended the interregional tournament on free-style wrestling held in Babayurt district of the Republic of Dagestan. At the tournament dedicated to the memory of the military and political figure Sheikh Sultan Mutan, BEU student won the first place in the 65 kg weight category and was awarded a diploma and gold medal.
The tournament among youth from Azerbaijan, Kazakhstan, Georgia, Russia, Armenia and other countries lasted 2 days and a total of 5 competitions were held. Having defeated his Armenian rival with a score of 10:0, Mahammadali Guliyev was qualified for the final round.
It should be noted that BEU student won various local and international competitions in acrobatics, including freestyle wrestling.