Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Envision Energy” şirkətinin əməkdaşları tərəfindən tələbələr üçün təlimlər təşkil olunub. Bərpa olunan enerji sektorunda çalışacaq kadrların yetişdirilməsinə töhfə vermək məqsədi daşıyan təlimlərə ayrı-ayrı qruplarda ümumilikdə 60-dan çox tələbə qatılıb.
Müxtəlif təqdimatlarda saytın quraşdırılması və istismara verilməsi mühəndisi, keyfiyyət və təhlükəsizlik idarəetmə mühəndisi, sənədlərə nəzarət mühəndisi, həmçinin materialların idarə edilməsi üzrə 3-6 aylıq ödənişli təcrübə proqramları haqda da məlumatlar verilib.
Tədqimatlar zamanı “Envision Energy” barədə də zəruri informasiyalar diqqətə çatdırılıb. Bildirilib ki, “Envision Energy” qlobal müəssisələr, hökumətlər və qurumlar üçün bərpa olunan enerji sistemi həlləri təqdim edən dünya üzrə aparıcı yaşıl texnologiya şirkətidir. “Dayanıqlı gələcək üçün problemlərin həlli” missiyası ilə “Envision Energy” texnoloji innovasiyalar vasitəsilə bərpa olunan enerjinin istehsalı, saxlanması və sinerji xərclərini davamlı olaraq azaldır. Üç əsas biznes sektorunu - Ağıllı Külək Turbinləri, Enerji Anbarı və Yaşıl Hidrogen Həllərini əhatə edən “Envision Energy” enerji transformasiyası üçün hərtərəfli həlləri birgə qurur.

Baku Engineering University (BEU) Department on work with enterprises and career has organized trainings for students by employees of “Envision Energy”. More than 60 students in separate groups participated in the trainings, which aimed to contribute to the training of personnel who will work in the renewable energy sector.
Various presentations provided information about 3-6-month paid internship programs in the fields of site installation and commissioning engineer, quality and safety management engineer, document control engineer, as well as materials management engineer.
During the presentations, necessary information about “Envision Energy” was also brought to attention. It was noted that “Envision Energy” is a leading green technology company in the world that provides renewable energy system solutions for global enterprises, governments and institutions. With the mission of “Solving problems for a sustainable future”, “Envision Energy” continuously reduces the production, storage and synergy costs of renewable energy through technological innovations. Envision Energy, which encompasses three core business sectors, Smart Wind Turbines, Energy Storage and Green Hydrogen Solutions, is co-creating comprehensive solutions for the energy transformation..