Sankt-Peterburq universitetləri ilə əməkdaşlıq əlaqələri müzakirə olunub
Azərbaycan universitetlərindən Rusiyaya ezam edilmiş nümayəndə heyəti akademik əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə etmək məqsədilə Sankt-Peterburq şəhərində səfərdə olublar. Səfər çərçivəsində Sankt-Peterburq Politexnik və Sankt-Peterburq Dövlət Sənaye Texnologiyaları və Dizayn universitetlərində təhsil və tədqiqat sahələrində əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi üçün bir sıra vacib görüşlər keçirilib.
Bakı Mühəndislik Universitetini (BMU) təmsil edən Strategiya və Keyfiyyət Təminatı şöbəsinin müdiri Sevil İmanova da nümayəndə heyətinin tərkibində olub. Görüşlər zamanı iki ölkənin ali təhsil ocaqları arasında tələbə və müəllim mübadiləsi, birgə tədqiqat layihələri kimi sahələrdə əməkdaşlığın gücləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Sankt-Peterburq Politexnik Universitetində baş tutan işgüzar görüşlərdə təhsil sahəsində beynəlxalq əlaqələrin inkişafı diqqətdə saxlanılıb.
Sankt-Peterburq Dövlət Sənaye Texnologiyaları və Dizayn Universitetində keçirilən müzakirələrdə isə akademik əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi istiqamətində səylərin önəmi vurğulanıb.
Səfər Azərbaycan və Rusiya universitetləri arasında elmi və tədris əlaqələrinin inkişafına, eləcə də qarşılıqlı faydalı layihələrin həyata keçirilməsinə dəstək məqsədini daşıyıb.

A delegation of Azerbaijani universities sent to Russia has visited St. Petersburg to discuss the prospects of academic cooperation. Within the framework of the visit, a number of important meetings were held at Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University and St. Petersburg State Universities of Industrial Technologies and Design to expand opportunities for cooperation in the fields of education and research.
Sevil Imanova, head of the Strategy and Quality Assurance Department representing Baku Engineering University (BEU), was also part of the delegation. During the meetings, issues of strengthening cooperation in areas such as student and teacher exchange and joint research projects between the higher education institutions of the two countries were discussed.
The development of international relations in the field of education was taken into account at the business meetings held at Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University.
The importance of efforts to strengthen academic cooperation was emphasized in the discussions held at St. Petersburg State University of Industrial Technologies and Design.
The purpose of the visit was to support the development of scientific and educational relations between Azerbaijani and Russian universities, as well as the implementation of mutually beneficial projects.