Pedaqoji fakültənin əməkdaşı doktorluq dissertasiyasını müdafiə edib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Pedaqoji fakültəsinin İngilis dili kafedrasının dosenti Şəfəq Dadaşova “Ədəbi avtobioqrafiyanın nəzəriyyəsi və tipologiyası” mövzusunda yazdığı doktorluq dissertasiyasını uğurla müdafiə edib.
Müəllif tədqiqat prosesində aldığı nəticələri Vyana, London, Oksford, Batumi, İstanbul, Zurix və başqa şəhərlərdə keçirilən konfranslarda əyani olaraq təqdim edib. Bununla yanaşı, mövzu üzrə bir neçə məqalə Web of Science bazasına daxil olan jurnallarda işıq üzü görüb.
Bakı Slavyan Universitetində keçirilən iclasda rəylər dinlənildikdən sonra doktorluq dissertasiyasının Ali Attestasiya Komissiyasına təqdim edilməsi barədə yekdil qərar qəbul olunub.

Shafag Dadashova, associate professor of English Language Department at BEU Education Faculty, successfully defended her doctoral dissertation on "Theory and typology of literary autobiographies" at Baku Slavic University.
The author presented her findings at conferences in Vienna, London, Oxford, Batumi, Istanbul, Zurich and other cities. Furthermore, several articles on the subject were published in journals included in the Web of Science database.
After hearing the opinions, it was unanimously decided to submit the doctoral dissertation to the High Attestation Commission.