Mühəndislik ixtisasları üzrə tam dövlət təqaüdlü beynəlxalq ikili diplom proqramına qeydiyyat prosesi davam edir
04 İyul 2022
2022/2023-cü tədris ili üçün Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisəsi olan İNHA Universiteti arasında bakalavriat səviyyəsi üzrə həyata keçirilən beynəlxalq ikili diplom proqramına (BMU-İNHA İDP) dair onlayn qeydiyyat prosesi davam etməkdədir. Qeydiyyat prosesi üçün son tarix 10 avqust 2022-ci il saat 23:55 müəyyən edilib. Sənədlər göstərilən tarixədək onlayn anket formasında təqdim olunmalıdır.
İngilis dilində 4 il müddətində həyata keçiriləcək bakalavriat proqramına İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə hər biri 32 nəfər olmaqla 128 nəfərin qəbulu nəzərdə tutulur.
Beynəlxalq ikili diplom proqramına qəbul Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən qəbul imtahanlarının (bakalavriat səviyyəsi üzrə) nəticələri və İNHA Universiteti tərəfindən keçirilən daxili müsabiqə əsasında aparılacaq. BMU-İNHA İDP-də Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olan və 2022-ci ildə DİM imtahanlarında iştirak etmiş və uğurla keçən 1-ci ixtisas qrupunun abituriyentləri və İDP-nin hər ixtisas üzrə müəyyən edilmiş müvafiq keçid balını toplamış namizədlər iştirak edə bilər.
Proqrama müraciət etmiş namizədlər BMU ilə İNHA-nın birgə təşkil etdiyi yazılı keçiriləcək Riyaziyyat, Fizika və İngilis dili üzrə daxili imtahandan uğurla keçməlidir. Daxili imtahanda iştirak etmək üçün “onlayn anket formasını” dolduraraq tələb olunan sənədləri təqdim etməlidirlər.
BMU-İNHA İDP-yə qəbul üçün daxili imtahan avqustun 14-də keçiriləcək. İmtahan nəticələri isə avqustun 19-da açıqlanacaq.
Proqramın 3 il müddətində BMU, 1 il müddətində isə İNHA Universitetində tədrisi nəzərdə tutulur. Təhsil müddətinin sonunda tələbələrə təhsil aldıqları ixtisas üzrə həm BMU, həm də İNHA tərəfindən bakalavriat səviyyəsi üzrə diplomlar təqdim olunacaq. Proqramın məzunlarının qazanacağı bilik və bacarıqlar qeyd olunan 4 ixtisas üzrə mühəndislik sahələri, tədqiqat, beynəlxalq təhsil, təhlil və inkişaf sahələrini əhatə edəcək.

The online registration process for the International Dual Degree Program (BEU-INHA DDP) conducted at the undergraduate level between Baku Engineering University (BEU) and Inha University, a prestigious higher education institution of Korea, for the 2022/2023 academic year is in process. The deadline for the registration process is August 10, 2022 at 11:55 PM. Documents must be submitted in the form of an online questionnaire by the specified date.
128 people are expected to be admitted to the 4-year undergraduate program in English, 32 people each in Information Technology, Civil Engineering, Electrical Engineering and Electronics Engineering.
Students' tuition fees, registration fees, educational materials and access to electronic information resources, as well as 1-year education and 3-week summer school participation expenses in the Republic of Korea are covered by the "2019-2023 State Program."
Admission to the International Dual Degree Program wil be carried out on the basis of the entrance exam results (undergraduate level) by the State Examination Center (SEC) and the internal competition by Inha University. Applicants of the 1st specialty group who were citizens of the Republic of Azerbaijan and successfully passed the 2022 SEC exams and candidates who obtained the appropriate passing score of the DDP for each specialty could participate in the BEU-INHA DDP.
Candidates who applied to the program must successfully pass the written exam in Mathematics, Physics and English, organized jointly by BEU and Inha. To participate in the internal examination, they must submit the required documents by filling the “online questionnaire form”.
The internal exam for admission to BEU-İNHA DDP will be held on August 14. The exam results will be announced on August 19.
The program is planned to be taught at BEU for 3 years, and at Inha University for 1 year. At the end, BEU and INHA will present diplomas at the bachelor's level to the students. The knowledge and skills that the graduates of the program will gain will cover the fields of engineering, research, international education, analysis and development in the 4 mentioned specialties.