Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsinin qrup nümayəndələri ilə növbəti görüş keçirilib.
Görüş tədris prosesinin ümumi gedişatını əhatə edən məsələlər, o cümlədən imtahanqabağı hazırlıq vəziyyətinin tələbələrlə müzakirəsi, onlara bu istiqamətdə lazımi dəstək, metodiki köməyin göstərilməsi məqsədilə təşkil olunub.
Tədbirdə fakültənin dekanı, dosent Hüseyn Mirzəyev universitetdə tələbələrin ümumi qayğı və problemlərinə həssaslıqla yanaşıldığını, bununla bərabər, tələbələrin üzərinə düşən öhdəlik və məsuliyyətin yerinə yetirilməsinin hər zaman öndə gəldiyini vurğulayıb.
Fakültə üzrə mövcud vəziyyəti dəyərləndirən dekan, xüsusən tələbələr tərəfindən diqqətin artırılmasını tələb edən əsas məqamlara toxunub. O, fənlər üzrə bütün qrupları əhatə edən SDF (semestr daxili fəaliyyət) nəticələrinin daha da yüksəldilməsi, tələbələrin ümumi tədris prosesində yüksək nəticələrinin əldə olunması ilə bağlı fəallığının artırılması istiqamətində müvafiq tövsiyələrini verib, imtahan sessiyasının təşkili, imtahan cədvəli, eləcə də imtahan ardıcıllığının tələbələrin istəyinə uyğun müəyyənləşdiriməsi məsələlərinə aydınlıq gətirib.
Tədris işləri üzrə dekan müavini Osman Mirzəyev də çıxışında imtahan sessiyasında kəsirlərin yaranmaması, tələbələrin tədrisə daha məsuliyyətlə yanaşmaları, universitetdaxili nizam-intizam qaydalarına riayət edilməsi, ümumi tədris prosesinə ciddi əməl olunması məsələləri ilə bağlı müvafiq tövsiyələrini verib.
Fakültənin müəllim və tyutorlarının da iştirak etdiyi görüşdə tələbələri narahat edən məqamlara aydınlıq gətirilib, onları maraqlandıran məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

The next meeting has been held with the group representatives of the Faculty of Engineering of Baku Engineering University (BEU).
The meeting was organized for discussing the issues covering the general course of the educational process, including the pre-exam preparation situation with the students, providing them with the necessary support and methodical assistance in this direction.
At the event, the dean of the faculty, associate professor Huseyn Mirzayev emphasized that the university was sensitive to the general concerns and problems of students, as well as fulfilling the obligations and responsibilities of students always came first.
Evaluating the current situation of the faculty, the dean touched on the main points that required increased attention, especially from the students. He gave relevant recommendations in the direction of further improving the results of Inter semester activity covering all groups in the subjects, increasing the activity of students in order to achieve high results in the general educational process, and clarified the issues of the organization of the exam session, the exam schedule, as well as the determination of the sequence of exams according to the wishes of the students.
Osman Mirzayev, the deputy dean for educational affairs, also gave relevant recommendations on the issues of students' approach to teaching more responsibly, compliance with university disciplinary rules, and strict adherence to the general teaching process.
At the meeting, attended by the teachers and tutors of the faculty, the points of concern of the students were clarified and opinions were exchanged on the issues of interest to them.