Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin İnnovasiyalar Mərkəzinin "Gələcək üçün bacarıqlar: Gələcək üçün birgə" adlı hesabat tədbiri keçirilib.
Tədbirdə sözügedən layihənin “Mentorluq” proqramını uğurla başa vuran BMU-nun 5 nəfər əməkdaşına (Elçin Yusubov, Samir Quliyev, Arif Nəcimov, Tahirə Salayeva və Ülvi Yaqubov) sertifikatlar və hədiyyələr təqdim olunub.
Tədbirə təhsil naziri Emin Əmrullayev, Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri və digər şəxslər qatılıb.
Toplantıda “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi, mentorluq və “Tusi - 2 C” inkubasiya proqramları barədə hesabat təqdim olunub. Təhsildə innovasiya fəaliyyətinin təşkili, tələbələrin və müəllimlərin bilik və bacarıqlarının artırılması və s. istiqamətlərdə fikirlər səsləndirilib, layihə çərçivəsində həyata keçirilmiş və yeni başlayacaq işlər barədə məlumat verilib.
Sonra layihəyə yeni qoşulan universitetlərlə və Təhsil Nazirliyi ilə Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Xatırladaq ki, 2021-ci ilin aprel ayından həyata keçirilən layihənin məqsədi innovasiya sahəsində kadr potensialının artırılması, təhsildə innovasiya fəaliyyətinin dəstəklənməsi, innovativ ideyalarını inkişaf etdirmək üçün təhsil prosesində tələbələrə dəstək göstərilməsi və onların ölkəmizin texnoloji inkişafında önəmli rol oynayan ixtira sahəsinə yönləndirilməsidir.
Layihəyə ilkin mərhələdə 4 universitet - BMU, Azərbaycan Texniki Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, mentor kimi isə 48 müəllim qoşulub. Sonrakı mərhələdə isə layihəyə 9 ali təhsil müəssisəsi qatılıb.

The Innovation Center of State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has held a reporting event entitled "Skills for the future: Together for the future".
5 BEU employees (Elchin Yusubov, Samir Guliyev, Arif Najimov, Tahira Salayeva and Ulvi Yagubov) who successfully completed the Mentorship Programme of the project were awarded certificates and gifts at the event.
The event was attended by Minister of Education Emin Amrullayev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations Ulvi Mehdiyev, heads of higher education institutions and others.
A report on the “Skills for the future” project, mentorship and “Tusi-2C incubation” programs was presented at the meeting. Views were expressed about the organization of innovative activities in education, improvement of knowledge and skills of students and teachers, as well as information was provided on the work carried out and to be started within the framework of the project.
Later, a Memorandum of Understanding was signed with the universities newly joined the program and the Ministry of Education.
Of note, the project, implemented since April 2021, aims to increase human resources in the field of innovation, promote innovation in education, support students in the educational process to develop their innovative ideas and direct them to inventions that play an important role in technological development.
At the initial stage, 4 universities, BEU, Azerbaijan Technical University, Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan State  Oil and Industry University, and as mentors 48 teachers joined the project. At the next stage, 9 higher education institutions participated in the project.