Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsinin Logistika və nəqliyyat texnologiyaları kafedrasının müəllim və tələbələri Abşeron Logistika Mərkəzində olublar.
Mərkəzin idarə heyətinin sədr müavini Əfqan Məmmədov təmsil etdiyi qurumun yaranması, hazırkı fəaliyyəti və perspektiv inkişafı ilə bağlı geniş məlumat verib.
Bildirilib ki, 65,7 ha ərazini əhatə edən mərkəzin “Quru liman” qismində kompleks logistik xidmətlər, o cümlədən konteyner, vaqon, gömrük, broker, terminal, saxlanma, ofis icarəsi, nəqliyyat və 3PL xidmətləri göstərilir. Bununla yanaşı, idxal-ixrac və tranzit gömrük əməliyyatlarının bir pəncərə prinsipi ilə ərazidə yerləşən gömrük orqanları tərəfindən həyata keçirildiyi diqqətə çatdırılıb.
Sonda tələbələr Abşeron Logistika Mərkəzinin anbar sahələri, terminallar, yükləmə-boşaltma postları, xidmət sahələrində görülən işlərlə yaxından tanış olublar. Onlara anbarların işi, sifarişlərin alınması və yerinə yetirilməsi, gömrük yoxlanışı, çeşidləmə işləri, həmçinin qatarların tərtibi, nəqliyyat sənədləşməsi barədə zəruri informasiyalar verilib.

Lecturers and students of Logistics and Transport Technology Department of Engineering Faculty at Baku Engineering University (BEU) have visited Absheron Logistics Center.
Deputy Chairman of the Management Board of the Center Afgan Mammadov gave in-depth information on the establishment, current activities and prospects of the organization he represented.
It was noted that covering an area of 65,7 hectares, the center provided complex logistics services, including the container, wagon, customs, broker, terminal, storage, office rental, transport və 3PL services. Furthermore, import-export and transit customs operations are carried out by the relevant customs authorities located in the area through a "single window" system.
The meeting was followed by answering students’ questions.
At the end, the students got acquainted with the storage fields, the terminals, the loading/unloading posts, and the work done in service areas of the Absheron Logistics Center. They were provided with necessary information on the operation of warehouses, receipt and execution of orders, customs inspection, sorting, transport documentation.