Koreya mətbuatında BMU ilə Hanbat Milli Universiteti arasındakı əməkdaşlıqla bağlı yazı dərc olunub
“Sahibkar-universitet” modelinin inkişaf etdirilməsi ilə bağlı Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Koreyanın müvafiq qurumları ilə əməkdaşlığı adıçəkilən ölkənin mətbuatında  işıqlandırılıb ( https://bit.ly/3G61YuA).
Belə ki, məlumatda BMU-nun rektoru Havar Məmmədov və Koreyanın Hanbat Milli Universitetinin Sənaye-Universitet Əməkdaşlıq Fondunun vitse-prezidenti Jong-in Choi tərəfindən imzalanan “BMU ilə Hanbat Milli Universiteti arasında Qlobal Sahibkarlıq Təhsili Əməkdaşlığı üzrə Anlaşma Memorandumu”na xüsusi yer ayrılıb.
Bundan başqa, məqalədə Azərbaycanda innovasiya ekosisteminin inkişafı üzrə əməkdaşlığı dəstəkləyən Koreyanın Elm və Texnologiya Siyasəti İnstitutu (STEPI) ilə qururlan əlaqələr, AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı və STEPI-nin birgə həyata keçirdiyi “Azərbaycanda Yüksək Texnologiyalar Parkının istismar proqramı: tətbiq və potensialın artırılması” layihəsi (2022-2024) vurğulanıb.
BMU ilə Hanbat Milli Universiteti arasında imzalanan memorandum ali təhsil ocaqları arasında qlobal sahibkarlıq təhsili üzrə fəaliyyətin təşviqini nəzərdə tutur. Sənəd startap və texnologiyaların kommersiyalaşdırılması, məlumat və biliklərin mübadiləsi, qlobal sahibkarlıq təhsili əməkdaşlığı üzrə birgə beynəlxalq seminar və simpoziumların, həmçinin texnologiyanın kommersiyalaşdırılması üzrə təlimlərin təşkili və s. istiqamətləri ehtiva edir.

Article about the cooperation between BEU and Hanbat National University published in Korean press
The cooperation of Baku Engineering University (BEU) with relevant institutions of Korea regarding the development of the “Industry-university” model was covered in the Korean press  ( https://bit.ly/3G61YuA).
Thus, “Memorandum of Understanding on the Global Entrepreneurship Education Collaboration between BEU and Hanbat National University”, signed by BEU Rector Havar Mammadov and Vice-President of the Industry-University Collaboration Funding of Hanbat National University Jong-in Choi, was especially mentioned.
Moreover, the article also highlighted the relations established with Science and Technology Policy Institute (STEPI), supporting cooperation on the development of the innovation ecosystem in Azerbaijan, and "Operational program of the High Technologies Park in Azerbaijan: application and capacity building" project (2022-2024), jointly implemented by ANAS High Technology Park and STEPI.
The memorandum, signed between BEU and Hanbat National University, envisages the promotion of activities on global entrepreneurship education among universities. The document provides for the organization of the joint international seminars and symposia on startups and technology commercialization, exchange of information and knowledge, global entrepreneurship education collaboration, as well as the training on technology commercialization, and etc.