İstehsalat təcrübəsində olan tələbələrlə görüş keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) istehsalat təcrübəsində (16 fevral-24 may) olan tələbələrin (Kompüter mühəndisliyi və İnformasiya texnologiyaları ixtisasları üzrə) hesabatlarının qəbulu keçirilib.
Bütövlükdə qeyd olunan ixtisaslar üzrə 121 tələbə öz hesabatlarını təqdim ediblər.
Tələbələr təcrübə müddətində gördükləri işlər, iştirak etdikləri layihələr barəsində ətraflı məlumat veriblər. Bundan başqa, tələbələr təcrübə dövründə qarşılaşdıqları problemlərə toxunublar.
Kompüter və informasiya texnologiyaları kafedrasının müdir əvəzi Amil Babayev, Mühəndislik fakültəsinin dekan müavini Əli Həsənov, Təcrübə şöbəsinin müdiri Həzi Qasımov və adıçəkilən kafedranın müəllimləri hesabatlarla bağlı fikirlərini bildiriblər.
Tədbirdə tələbələrin təcrübə keçdikləri müəssisələrdə çalışmaları, aldıqları iş təklifləri və s. ilə bağlı müvafiq statistik informasiyalar nəzərə çatıdırılıb.
Sonda təcrübə keçən tələbələrin hesabatları qiymətləndirlib və təcrübə müddəti müsbət dəyərləndirilib, eyni zamanda müəssisələrlə daha sıx əlaqə saxlanılması tövsiyə edilib.

Baku Engineering University (BEU) has hosted the reception of reports of students (on the specialties of Computer Engineering and Information Technology) who have undergone industrial internship (February 16-May 24).
In total, 121 students submitted their reports on these specialties.
Students gave detailed information about the work done during the internship and the projects they participated in. Furthermore, the students touched upon the problems they faced during the internship.
Amil Babayev, Deputy Head of the Department of Computer and Information Technologies, Ali Hasanov, Deputy Dean of the Faculty of Engineering, Hazi Gasimov, Head of the Internship Department and lecturers of the Department expressed their views on the reports.
The event provided relevant statistical information about the students’ works in the the institutions where they had an internship, job offers and so on.
At the end, the reports of the interns were evaluated and the duration of the internship was positively assessed, and it was recommended to keep in touch with the institutions.