Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin qrup nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Açılış nitqi ilə çıxış edən fakültə dekanı, dosent Mayis Əzizov belə bir görüşün təşkil edilməsinin əhəmiyyətli olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, birgə müzakirələrin əsas məqsədi tədris prosesi zamanı yarana biləcək problemlərin aşkar edilməsi və onların qarşısının alınması istiqamətində təkliflərin verilməsindən ibarətdir. Dekan çıxışında görüşün tələbələr üçün faydalı və səmərəli olacağına inamını ifadə edib.
Fakültənin tədris işləri üzrə dekan müavini, i.ü.f.d. Elsevər İbadov tələbələrlə əyani şəkildə baş tutan görüşdən sevincli olduğunu bildirib. Tədrisin bir hissəsinin ənənəvi, bir hissəsinin isə onlayn şəkildə davam etdiyini söyləyən dekan müavini akademik təqvim, semestrdaxili fəaliyyət, sərbəst iş və davamiyyət ilə bağlı məlumatları tələbələrin diqqətinə çatdırıb. E.İbadov qrup nümayəndələrinə tələbələrin ənənəvi tədris zamanı mövcud pandemiya, eyni zamanda universitetin daxili nizam-intizam qaydalarına riayət etməli olduqlarını vurğulayıb. Dekan müavini çıxışında müəllim-tələbə münasibətlərinə də toxunub.
Sonra fakültənin tyutoru Yeganə Hüseynova qrup nümayəndələri ilə bağlı təqdimatla çıxış edib. Qrup nümayəndələrinin xüsusiyyətlərindən söz açan tyutor onların idarəetmə və sosial qabiliyyətlərinin, sərbəst iş görə bilmə, nümunəvilik və liderlik bacarıqlarının olmasının zəruriliyindən bəhs edib. Y.Hüseynova, eyni zamanda, qrup nümayəndələri arasında keçirdiyi sorğunun nəticələrini də açıqlayıb.
Tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması ilə davam edən tədbirdə müxtəlif təkliflər səsləndirilib.

Meeting held with group representatives of the Faculty of Economics and Administrative Sciences
A meeting has been held with a group of representatives of the Faculty of Economics and Administrative Sciences at Baku Engineering University (BEU).
In his opening speech, the dean of the Faculty, associate professor Mayis Azizov noted the importance of the organization of the meeting. He emphasized that the main purpose of the joint discussions was to identify problems that might arise during the educational process and make suggestions for their prevention. In his speech, the dean expressed confidence that the meeting would be useful and effective for students.
Deputy Dean for Academic Affairs of the Faculty, PhD. in Economics Elsevar Ibadov said he was glad to meet with the students. Noting that part of the training was traditional and part is online, the deputy dean informed the students about the academic calendar, intra-semester activities, independent work and attendance. E.Ibadov told the group representatives that students must follow the existing pandemic, as well as the internal rules of the university during traditional education. In his speech, the deputy dean also touched upon teacher-student relations.
Then, the tutor of the faculty Yegana Huseynova made a presentation about the group representatives. Speaking about the characteristics of the representatives of the group, the tutor stressed the significance of their management and social skills, ability to work independently, exemplary and leadership skills. Y.Huseynova also announced the results of a survey conducted among the group representatives.