İNHA Universitetinin nümayəndə heyəti BMU-da səfərdədir
Koreya (Cənubi) Respublikası İNHA Universitetinin 8 nəfərdən ibarət professor-müəllim heyəti  Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) səfərdədir.
Səfər BMU-İNHA ikili diplom proqramı (İDP) çərçivəsində tədris prosesinin növbəti monitorinqi və əməkdaşlıq istiqamətlərinin müzakirəsi məqsədi daşıyır.
İNHA heyəti ilə görüşən BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev iki universitet arasında əməkdaşlığın artıq təhsil sahəsində beynəlxalq uğurlu model kimi tanındığını qeyd edib. Bildirib ki, İDP tələbələrin dünya səviyyəsində bilik və bacarıqlara yiyələnməsinə geniş imkanlar açır, onların gələcək karyera perspektivlərini artırır. Rektor Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə proqramın 2030-cu ilədək uzadılmasının bu tərəfdaşlığa verilən yüksək dəyərin göstəricisi olduğunu vurğulayıb. Eyni zamanda İDP çərçivəsində tədris edilən ixtisaslara yüksəkballı abituriyentlərin qəbul olunmasını proqramın nüfuzunun daha bir nümunəsi adlandırıb. Yaqub Piriyev İDP məzunlarının uğurlarından da danışaraq,  onların bir qisminin hazırda İNHA Universitetində magistratura təhsili aldığını bildirib və monitorinqi aparacaq heyətə uğurlar arzulayıb.
Öz növbəsində İNHA Qlobal Strategiya və Təşəbbüslər Ofisinin icraçı direktoru, professor Tae-Joon Jeon BMU ilə əməkdaşlığın uğurlu nəticələrindən məmnunluğunu dilə gətirib. O, iki universitet arasında akademik və elmi əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini söyləyib, proqramın beynəlxalq standartlara uyğun şəkildə icrasını yüksək qiymətləndirib. Koreyalı professor tələbə və müəllimlərlə aparılacaq müsahibələrin müsbət rəylərlə müşahidə olunacağına, monitorinqlərin nəticələrinin tədrisin keyfiyyətinin daha da yaxşılaşdırılmasına töhfə verəcəyinə inandığını bildirib.
Görüşdən sonra əməkdaşlığın yeni istiqamətləri və oktyabrın 24-dək davam edəcək monitorinqlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

A delegation of eight faculty members from INHA University of the Republic of Korea (South) is visiting Baku Engineering University (BEU).
The visit aims to conduct the next monitoring of the educational process within the framework of the BEU-INHA Dual Degree Program (DDP) and discuss cooperation directions.
Meeting with the INHA delegation, BEU Rector Yagub Piriyev noted that the cooperation between the two universities is already recognized as an internationally successful model in the field of education. He stated that the DDP provides students with broad opportunities to acquire world-class knowledge and skills, enhancing their future career prospects. The Rector emphasized that the extension of the program until 2030 by Presidential Decree of President Ilham Aliyev is an indicator of the high value placed on this partnership. He also referred to the admission of high-scoring applicants to the specialties taught within the DDP framework as another example of the program's prestige. Yagub Piriyev also spoke about the achievements of DDP graduates, noting that some of them are currently pursuing master's degrees at INHA University, and wished success to the delegation conducting the monitoring.
In turn, Professor Tae-Joon Jeon, Executive Director of INHA's Office of Global Strategy and Initiatives, expressed satisfaction with the successful results of cooperation with BEU. He emphasized the importance of further developing academic and scientific relations between the two universities and highly appreciated the implementation of the program in accordance with international standards. The Korean professor stated his confidence that the interviews to be conducted with students and faculty will be marked by positive feedback, and that the results of the monitoring will contribute to further improving the quality of education.
Following the meeting, an exchange of views was held regarding new directions of cooperation and the monitoring that will continue until October 24.