29-30 aprel 2022-ci il tarixlərində Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş “Gənc tədqiqatçıların VI beynəlxalq elmi konfransı” keçiriləcək.
Konfransın əsas məqsədi gənclərin elmə olan marağını artırmaqdır. Bununla yanaşı, dünyanın müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, bu sahədə əldə olunan elmi nailiyyətləri və təcrübələri digərləri ilə paylaşmaq, həmçinin ortaq problemlərin müzakirəsi və onların həlli yolları üçün təkliflərin irəli sürülməsini təmin etmək tədbirin əsas hədəfləri sırasındadır.
Konfransın əsas istiqamətləri mühəndislik, memarlıq və inşaat, təbiət, iqtisadiyyat, filologiya, pedaqogika, hüquq, tarix və sosiologiya elmləridir.

"VI International Scientific Conference of Young Researchers" to be held
Baku Engineering University (BEU) and Academy of the State Customs Committee will jointly hold “VI International Scientific Conference of Young Researchers” dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev.
The conference aims to get young people more interested in science, bring together young researchers and scientists from various universities, centers, and institutions, share their experiences with others, analyze the problems they face, discuss the common problems and provide opportunity to put forward proposals.
The main directions of the conference are engineering, architecture and construction sciences, natural sciences, economics, philology, pedagogy, law, history and sociology.