“Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin BMU üzrə mentorları ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən həyata keçirilən “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi üzrə Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) mentorları ilə görüş keçirilib.
Görüşdə iştirakçılara ümumi mentorluq işinin təşkili və tədris mexanizmi, o cümlədən mentorluq proqramının iş planı, mentorun fəaliyyət istiqamətləri, inkubasiya işinin təşkili, inkubasiya proqramının idarə olunması haqqında ətraflı məlumat verilib.
Tədbirdə mövzu ilə bağlı genş müzakirələr aparılıb, eyni zamanda mentorların sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, adıçəkilən dövlət agentliyi ilə BMU arasında “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi çərçivəsində əməkdaşlıq həyata keçirilir. Layihənin məqsədi innovasiya sahəsində kadr potensialının artırılması, təhsildə innovasiya fəaliyyətinin dəstəklənməsidir. Eyni zamanda innovativ ideyalarını inkişaf etdirmək üçün tələbələrə dəstək göstərilməsi və onların ölkəmizin texnoloji inkişafında önəmli rol oynayan kəşf, ixtira sahəsinə yönləndirilmələri layihənin əsas hədəflərı sırasında yer alır.

Meeting held with BEU mentors of "Skills for the Future" project
A meeting has been held with Baku Engineering University (BEU) mentors of the "Skills for the Future" project implemented by the "Innovations Center" of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, the participants were provided with detailed information about the organization of the general mentoring work and the teaching mechanism, including the work plan of the mentoring program, the directions of the mentor's activities, the organization of the incubation work, and the management of the incubation program.
Extensive discussions on the topic were held at the event, and the mentors' questions were asnwered.
Of note, cooperation between the above-mentioned state agency and BEU is carried out within the framework of the "Skills for the Future" project. The project aims to increase the capacity of personnel in the field of innovation, and support innovation activities in education. Furthermore, providing support to students to develop their innovative ideas and directing them to the field of discovery and invention, which plays an important role in the technological development of our country, are among the main goals of the project.