Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “SABAH Magistratura” layihəsi çərçivəsində Kibertəhlükəsizlik ixtisası üzrə təhsil alan magistr tələbələrin ilk attestasiyaları keçirilib.
Attestasiyada Kompüter və informasiya texnologiyaları kafedrasının müdiri vəzifəsini icra edən Amil Babayev, Kibertəhlükəsizlik ixtisasının proqram rəhbəri t.e.f.d. Günay Əbdiyeva-Əliyeva, Magistratura şöbəsinin baş mütəxəssisi Zahid İdriszadə, həmçinin kafedra əməkdaşları iştirak ediblər.
Tələbələr seçdikləri mövzu, elmi rəhbərləri və apardıqları araşdırmalar haqqında geniş məlumat veriblər. Magistrlərin bu günə qədər gördükləri işlər qənaətbəxş hesab olunub, onlara müvafiq tövsiyə və tapşırıqlar verilib.
BMU-da Kibertəhlükəsizlik ixtisası “SABAH Magistratura” Layihəsi çərçivəsində tədris olunmaqdadır. Əsas məqsəd kibertəhlükəsizliyin daha çox ehtiyac duyulan sahələrində müasir əmək bazarı və cəmiyyətin tələblərinə uyğun, beynəlxalq rəqabətə davamlı peşəkar kadrlar yetişdirməkdir. Tələbələrin intellektual və yaradıcılıq potensialının inkişafı və ixtisaslar üzrə kompetensiyalara tam yiyələnməsini, ali təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsini və tədrisin təşkilində mütərəqqi forma və metodların tətbiqini təmin etmək də layihənin əsas hədəfləri sırasındadır.

Baku Engineering University (BEU) has held the first attestation of master's students majoring in Cybersecurity within "SABAH Master's" project.
Acting Head of the Computer and Information Technologies Department Amil Babayev, Program Manager of the Cybersecurity specialty, PhD. in Technology Gunay Abdiyeva-Aliyeva, Chief Specialist of the Graduate Studies Department Zahid Idriszada, as well as employees of the department participated in the attestation.
The students gave detailed information about their chosen topic, supervisors and their research. The work done by the graduate students so far was considered as satisfactory, as well as they were given relevant recommendations and instructions.
Cybersecurity specialty is taught at BEU as part of the "SABAH Master's" project. The main goal is to train internationally competitive specialists in the most needed areas of cybersecurity in accordance with the requirements of the modern labor market and society. The project also aims to ensure the development of intellectual and creative potential of students and their full acquisition of competencies in specialties, improving the quality of higher education and the application of advanced forms and methods in the organization of education.