2022-2023-cü tədris ilinin yaz semestrində Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) bakalavr buraxılış kurs tələbələrinin istehsalat və pedaqoji təcrübəyə göndərilməsi ilə bağlı aparılan işlər davam etdirilir.
Belə ki, 16 fevral - 24 may 2023-cü il tarixlərini əhatə edəcək istehsalat təcrübəsinin təşkili ilə əlaqədar 80-ə yaxın müəssisəyə müraciət olunub. Hazırda həmin müəssisələrlə görüşlər təşkil olunur və müzakirələr aparılır.
Bundan başqa, pedaqoji təcrübənin təşkili istiqamətində Bakı və Sumqayıt şəhərində bir sıra özəl lisey və məktəblərlə aparılan danışıqların nəticəsi olaraq, təcrübələrin gerçəkləşəcəyi təhsil müəssisələri artıq müəyyənləşdirilib.
Cari tədris ilində İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi üzrə 436 tələbə, Memarlıq və inşaat fakültəsi üzrə 276 tələbə, Mühəndislik fakültəsi üzrə 387 tələbə olmaqla, cəmi 1099 tələbənin istehsalat təcrübəsinə göndərilməsi planlaşdırılıb. Universitetin Riyaziyyat və informatika müəllimliyi, Fizika müəllimliyi, Kimya müəllimliyi, Riyaziyyat müəllimliyi, Biologiya müəllimliyi ixtisasları üzrə isə 235 tələbənin Pedaqoji təcrübəyə göndərilməsi nəzərdə tutulub.
14 həftəlik istehsalat təcrübəsinin təşkili ilə əlaqədar hər fakültədə tələbələrlə görüşlər keçirilib. Tədbirlərdə BMU-nun Təcrübə şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən tələbələrə proseslə bağlı ətraflı məlumat verilib və onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

In the spring semester of the 2022-2023 academic year, the work on sending final-year undergraduate students of Baku Engineering University (BEU) to industrial and pedagogical internship is being continued.
Thus, about 80 enterprises have been applied regarding the organization of the production experience, to cover the dates of February 16 - May 24, 2023. Currently, meetings and discussions are held with those enterprises.
Moreover, as a result of negotiations with a number of private lyceums and schools in Baku and Sumgayit in order to organize the pedagogical internship, the educational institutions where the experiences will take place have already been determined.
In the current academic year, a total of 1099 students, including 436 students of the Faculty of Economics and Administrative Sciences, 276 students of the Faculty of Architecture and Construction, and 387 students of the Faculty of Engineering, are planned to be sent to industrial internship. It is planned to send 235 students of Mathematics and Informatics Education, Physics Education, Chemistry Education, Mathematics Education, Biology Education to pedagogical internship.
Meetings were held with students in each faculty regarding the organization of 14-week industrial internship. At the events, employees of BEU Internship Department provided students with detailed information about the process and answered their questions.