Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) cari tədris ilindən start verdiyi “Teledərs” layihəsi çərçivəsində yeni dərslər təqdim olunub. Universitetin saytında yaradılan “Teledərs” bölməsinə Fizika müəllimliyi ixtisası üzrə 1 laboratoriya dərsi, Biznesin idarə edilməsi, həmçinin Avtomatika və elektroenergetika ixtisasları üzrə 2 nəzəri dərs yerləşdirilib.
Mövcud pandemiya şəraitində tədrisə marağın azalmamasını təmin etmək məqsədilə icra olunan “Teledərs” layihəsi çərçivəsində artıq 27 dərs yayımlanıb. Əsasən ingilis dilində təqdim olunan teledərslər tələbələrin dil bacarıqlarının inkişafına öz töhfəsini verməklə yanaşı, distant təhsil zamanı tədrisi çətinlik yaradan xüsusi ixtisasların, eyni zamanda laboratoriya şəraitində öyrədilməsi vacib olan fənnlərin mənimsənilməsində mühüm rol oynayır.
Qeyd edək ki, BMU-da tədrisin 70 faizi ingilis dilindədir. BMU tələbələri ilə bərabər eyni ixtisaslar üzrə təhsil alan digər universitet tələbələri də https://beu.edu.az/az/page/teleders-190/ linkinə daxil olaraq təqdim olunan bütün dərsləri istənilən zaman və rahatlıqla izləyə bilərlər.

BEU introduces new TV lessons
New lessons have been presented within "TV lesson" project launched by Baku Engineering University (BEU) in the current academic year. "TV lesson" section created on the University's website included 1 lab lesson on Physics Education, 2 theoretical lessons on Business Administration, as well as Automation and Electric Power Engineering Departments.
In order to ensure that the interest in teaching did not decrease in the current pandemic, 27 lessons had already been broadcast within the framework of the "TV lesson" project. In addition to contributing to the development of students' language skills, TV lessons play an important role in the acquisition of specialties that are difficult to teach in distance learning, as well as subjects that need to be taught in the laboratory.
It should be noted that 70% of education at BEU is in English. Along with BEU students, other university students studying in the same specialties can watch all the courses offered at  https://beu.edu.az/az/page/teleders-190/ at any time.