BMU tələbəsinin növbəti uğuru
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbəsi Məhəmmədəli Quliyev növbəti uğura imza atıb. Belə ki, M.Quliyev Azərbaycanın əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi, veteran güləşçi Oleq Krapivinin şərəfinə sərbəst güləş üzrə yeniyetmələr arasında keçirilən VII açıq Respublika turnirində II yerə (60 kq çəki dərəcəsində) layiq görülüb.
M.Quliyev bundan əvvəl də sərbəst güləş üzrə mötəbər yarışlarda uğurlar əldə edib. O, bu ilin may ayında Gənclər və İdman Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi tərəfindən təsdiq olunmuş təqvim planına əsasən, “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən “XIV Respublika Universiadası” nda I yeri tutub.
Eyni zamanda, M.Quliyev sərbəst güləş üzrə Azərbaycan yığmasının tərkibində bir sıra beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi layiqincə təmsil edərək, fəxri kürsüyə qalxmağı bacarıb.

Mahammadali Guliyev, student of Baku Engineering University(BEU), has another success. Thus, M.Guliyev was awarded the II place (60 kg) at the VII Open Republican Tournament on free-style wrestling among juniors in honor of honored worker of physical culture and sport, veteran wrestler Oleg Krapivi.
M.Guliyev succeeded in prestigious freestyle wrestling competitions. Moreover, he took the first place in the “XIV Republican Universiade among higher educational institutions” organized by "Ganjlik" Student’s Sports Society in May this year, according to a calendar plan approved by the Ministry of Youth and Sports and the Ministry of Education.
At the same time, M. Guliyev successfully represented our country in a number of international competitions as a member of the Azerbaijani national freestyle wrestling team.