Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Memarlıq və inşaat fakültəsinin Memarlıq ixtisasının 3-cü kurs tələbəsi İlkin Quluzadə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin “Bir” Tələbə-Könüllü proqramında 2020-ci il üzrə “Fəal Koordinator” fəaliyyətinə görə sertifikatla təltif olunub.
İ.Quluzadəyə Təhsil Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan tədbirdə sözügedən proqram çərçivəsində fəaliyyətinə görə sertifikat təqdim edilib.
Tədbirdə çıxış edən Təhsil Naziri Emin Əmrullayev könüllülük fəaliyyətinin tələbələrə qazandırdıqlarından danışıb. Nazir bildirib ki, könüllülük fəaliyyətinin gənclərimizin əsas fəaliyyət istiqamətlərindən birinə çevrilməsi sevindirici haldır. Təhsil naziri çıxışının sonunda “Bir” tələbə-könüllülərini təbrik edib və fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Pandemiya dövründə könüllülərin aktiv fəaliyyətini diqqətə çatdıran təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov könüllük fəaliyyəti əsasında qazanılan bilik və bacarıqların şəxsiyyət kimi formalaşmaqda mühüm rol oynadığını vurğulayıb.
Məlumat üçün bildirək ki, BMU tələbələri “Bir” Tələbə-Könüllü proqramında fəal iştirak edirlər. “Bir” Tələbə-Könüllü proqramı tələbələrin şəxsi inkişafı və asudə vaxtlarının səmərəli dəyərləndirilməsi üçün 6 istiqamətdə fəaliyyət göstərir. Könüllü olmaq istəyən tələbələr https://konullu.edu.az/ saytı vasitəsilə qeydiyyatdan keçə və proqrama qoşula bilərlər.

Ilkin Guluzadeh, a third-year student of Architecture Department of the Faculty of Architecture and Construction at Baku Engineering University (BEU), has been awarded a certificate for his "Active Coordinator" activities for 2020 in the "One" Student-Volunteer Program of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.
I.Guluzade was awarded a certificate for his activities under the program at an event organized by the Ministry of Education.
Speaking at the event, Minister of Education Emin Amrullayev spoke about the benefits of volunteering activities for students. At the end of his speech, the Minister of Education congratulated the "One" student-volunteers and wished them success in their activities.
Noting the active work of volunteers during the pandemic, Deputy Minister of Education Firudin Gurbanov stressed that the knowledge and skills gained through volunteering played an important role in the personality development.
It should be noted that BEU students are actively involved in the "One" Student-Volunteer Program. The "One" Student-Volunteer Program works in 6 directions for the personal development of students and the effective assessment of leisure time. Students who want to join the program can register through https://konullu.edu.az/.