BMU tələbələrinin növbəti uğuru
Universitet komandası “ICPC 2019-2020 Azərbaycan Çempionu Serifikatı”na və “Cənubi Qafqaz Açıq Çempionatının Yüksək Nailiyyət Sertifikatı”na layiq görülüb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri Gürcüstanın Tbilisi şəhərində Biznes və Texnologiya Universitetində keçirilmiş “44-cü ICPC 2019-2020 NERC-Tələbələrin beynəlxalq proqramlaşdırma müsabiqəsi”nin yarımfinal mərhələsində və “Cənubi Qafqaz açıq çempionatı”nda iştirak edib.
Müsabiqələrdə BMU 2 komanda ilə təmsil olunub. “Cənubi Qafqaz açıq çempionatı”nın fərdi müsabiqəsində iştirakçılara 4 saat ərzində 12 alqoritmik məsələnin proqramını tərtib etmək və avtomatik qiymətləndirmə sistemində sınaqdan keçirmə tapşırığı verilib. Fərdi müsabiqənin nəticələrinə görə, BMU-nun tələbəsi Ülvi Aslanlı “Yüksək nailiyyət sertifikatı”na layiq görülüb.
Sonra keçirilən ICPC NERC regionu üzrə yarımfinal komanda müsabiqəsinin nəticələrinə əsasən BMU-nun Baku EU 1 komandası (Ülvi Aslanlı, Nicad Hüseynov, Əyyub Nəcəfzadə, komanda rəhbəri: Etibar Seyidzadə) “ICPC 2019-2020 Azərbaycan Çempionu Sertifikatı”na, həmçinin “Cənubi-Qafqaz Açıq Çempionatının Yüksək nailiyyət sertifikatı”na, Baku EU 2 komandası (Nizam Novruzov, Müzəffər Məmmədli, Zəkəriyyə Zəkəriyyəli, komanda rəhbəri: Etibar Seyidzadə) isə “ICPC 2019-2020 Fərqlənmə sertifikatı”na layiq görülüblər.
Yarışmaya ümumilikdə Azərbaycanın 9 ali təhsil müəssisəsindən 16 komanda qatılıb. Komanda müsabiqəsi, eyni zamanda Sankt-Peterburq, Barnaul, Almati şəhərlərində də keçirilib. 11 ölkələnin ali təhsil müəssisələrindən 301 komanda təmsil olunub.
Qeyd edək ki, Azərbaycanın ali təhsil ocaqlarının “44-cü ICPC-Universitet tələbələrinin beynəlxalq proqramlaşdırma müsabiqəsi”nin regional mərhələsində BMU tələbələrindən ibarət Baku EU1 komandası 10 bal toplayaraq ilk yeri tutmuşdu.

BEU students’ next success
The University team has been awarded “ICPC 2019-2020 Azerbaijan Champions Certificate” and “Certificate of High  Achievement of South Caucasus Open Championship”
Students of Baku Engineering University (BEU) have participated in the semifinal of the 44th ICPC 2019-2020 NERC-International Collegiate Programming Contest and the South Caucasus Open Championship held at Business and Technology University in Tbilisi.
BEU was represented by 2 teams in the competitions. During the individual competition of “the South Caucasus Open Championship”, the participants were required to develop a program of 12 algorithms and test them in an automatic evaluation system within 4 hours. According to the results, Ulvi Aslanli, BEU student, was awarded Certificate of Achievement.
According to the result of the semifinal team competition of  ICPC NERC Regional Contest,  BEU Baku EU 1 Team (Ulvi Aslanli, Nijad Huseynov, Eyyub Najafzada, Team Leader: Etibar Seyidzada) was awarded "ICPC 2019-2020 Azerbaijan Champion Certificate", and "Certificate of Achievement of South Caucasus Open Championship", while Baku EU 2 team (Nizam Novruzov, Muzaffar Mammadli, Zakariyya Zakariyyali, team leader: Etibar Seyidzade)- Certificate of Honor.
16 teams from 9 higher education institutions in Azerbaijan participated in the competition. The team competition was also held in St. Petersburg, Barnaul, Almaty. 301 teams from universities of 11 countries are represented.
It should be noted that, Baku EU1 team of BEU students held the first place with 10 points at the regional stage of “The 44th ICPC-International Collegiate Programming Contest” of higher education institutions in Azerbaijan.