Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri “Tələbə baharı” XV Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalının seçim mərhələsində ən yüksək nəticə göstərərək I yeri tutublar. Belə ki, universitetin İqtsadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Ləman Həmzəyeva və Mühəndislik fakültəsinin Sənaye mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Murad Zeynallı milli rəqslər (duet) nominasiyası üzrə ilk yerdə qərarlaşıblar.
“Tələbə baharı” Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalı Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən 2007-ci ildən etibarən hər il ali təhsil müəssisələri arasında keçirilir. Festivalın keçirilməsində məqsəd yaradıcı və istedadlı gəncləri üzə çıxarmaq, onlara dövlət qayğısını artırmaq, yeni ünsiyyət və əlaqələrin formalaşdırılmasına şərait yaratmaq, tələbələin estetik tərbiyə sistemini təkmilləşdirməkdir.
Azərbaycan Respublikasında 2021-ci ilin “Nizami Gəncəvi ili” elan edilməsi haqqında Prezident cənab İlham Əliyevin Sərəncamını rəhbər tutaraq bu il festival Nizami Gəncəvi yaradıcılığına həsr edilib.

Students of Baku Engineering University (BEU) have taken the first place in the selection stage of the Republican student creative festival "Student Spring" with the highest results. Thus, Laman Hamzayeva, a fourth-year student of Finance Department at the Faculty of Economics and Administrative Sciences, and Murad Zeynalli, a fourth-year student of Industrial Engineering Department at the Faculty of Engineering, held the first place in the national dance (duet) nomination.
Republican student creativity festival “Student Spring” has been held annually by the Ministry of Youth and Sports since 2007 among higher education institutions. The festival aims to identify creative and talented young people, increase state care for them, create conditions for the formation of new contacts and relationships, improve the system of aesthetic education of students.
Guided by the Order of President Ilham Aliyev on declaring 2021 the "Year of Nizami Ganjavi" in the Republic of Azerbaijan, the festival is dedicated to the creativity of Nizami Ganjavi this year.