“Google” şirkətinin Proqramçı Tələbələr Klubunun (Developer Student Clubs-DSC) Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) üzrə növbəti bir il üçün yeni rəhbəri seçilib. Belə ki, 2022/2023-cü tədris ilindən kluba rəhbərliyi BMU-nun Kompüter mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Natavan Paşazadə həyata keçirəcək.
Klub universitetin Elm və innovasiya şöbəsinin tərkibində fəaliyyət göstərəcək. DSC sayəsində tələbələr öz təhsil mərkəzi ilə “Google” şirkəti arasında əməkdaşlıq əlaqələri yarada, eyni zamanda öz üzərilərində işləməklə daha da inkişaf edə, bununla da karyeralarına böyük töhfə verə biləcəklər. DSC fəaliyyət göstərdiyi müddətdə tələbələrin öz sahələri üzrə yeni bacarıq və biliklər qazanmasına xidmət edəcək. Bu prosesə müxtəlif yerli ekspertlərlə yanaşı, xarici ekspertlərin də cəlb edilməsi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, “Google” DSC Proqramçı Tələbələr Klubu tərəfindən yaradılan və tələbələr üçün təşkil olunan proqramdır. Klubda rəhbərlik bir il müddətinə təyin olunur. Bu müddət ərzində rəhbər və onun formalaşdırdığı klub yeni layihələr üstündə işləməli, innovativ tədbirlər həyata keçirməlidir. Komanda üzvləri istər texniki, istərsə də qeyri-texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələr arasından seçilir. Seçim zamanı əsasən proqramçılara üstünlük verilir. Şərtlərə görə, cari ilin sonunda klublar innovativ həllərini “Google”a təqdim etməlidir. Bundan əlavə, klubların qarşısında qoyulan əsas tələblərdən biri də il ərzində mütəxəssislərlə və ya öz komandası arasında aktiv olaraq ən azı ayda bir dəfə tədbirin (seminar, vebinar və s. ) təşkil edilməsidir.
Kluba üzv olmaq və ya əlavə məlumat almaq istəyənlər (+994) 50 497 12 70 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

The new head of the Developer Student Clubs (DSC) of Google - Baku Engineering University (BEU) has been elected for the next year. Thus, from the 2022/2023 academic year, Natavan Pashazada, a fourth-year student of Computer Engineering Department of BEU, will lead the club.
The club will operate within the Science and innovation department of the university. Owing to DSC, students will be able to create a cooperative relationship between their educational center and Google, as well as to develop further by working on themselves, thereby making a great contribution to their careers. During its operation, DSC will serve students to gain new skills and knowledge in their fields. Moreover, various local experts, foreign experts are also expected to be involved in this process.
Of note, Google DSC is a program created by the Developer Student Clubs and organized for students. The leadership of the club is appointed for a period of one year. During this period, the leader and the club formed by the leader must work on new projects and implement innovative measures. Team members are selected from among students studying either technical or non-technical majors. Programmers are mainly preferred during selection. According to the terms, the clubs must present their innovative solutions to Google at the end of this year. Furthermore, one of the main requirements for clubs is to actively organize an event (seminar, webinar, etc.) at least once a month with specialists or among their own team.