Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Texnoparkının, universitetin tələbə və məzunlarından ibarət rezidenti olan “Datacity” startapı ilk dəfə olaraq “Google”, “Microsoft” kimi beynəlxalq şirkətlərdə çalışan dünya səviyyəli peşəkarlar tərəfindən Data Science və Süni İntellekt əsaslı təlimləri gerçəkləşdirməyə başlayır. Qürurverici haldır ki, DataCity startapı artıq bir neçə gündür, rəsmən ölkəmizi dünyada tanınmış texnoloji təlim layihələrinin qiymətləndirilməsi platforması olan “SwitchUp” qlobal platformasında 5/5 reytinqlə təmsil edir.
Məlumat üçün bildirək ki, “SwitchUp” platformasi 2014-cü ildən etibarən fəaliyyətdədir və dünya səviyyəli texnoloji tədris verən layihələrin, şirkətlərin dəyərləndirilməsi üzrə nüfuzlu platformadır.
BMU tələbə və məzunlarının yuxarıda qeyd olunan istiqamətdə fəaliyyətləri uğurlu nəticələrlə tamamlanmaqdadır. Amerika və Avropa ölkələrindən əməkdaşlıqla bağlı daxil olan müsbət reaksiyalar, müxtəlif sorğular, eyni zamanda Süni intellekt əsaslı tədris üçün Azərbaycan şirkətinin seçilməsi böyük nailiyyət olmaqla, qürur doğuran hadisədir.

Great success of BEU students and graduates
“The Datacity” startup, a resident of Baku Engineering University (BEU) Technopark consisting of students and graduates, is the first to launch Data Science and Artificial Intelligence-based training by world-class professionals working for international companies such as “Google” and “Microsoft”. It is a matter of pride that the DataCity startup has been officially representing our country for several days with a 5/5 rating on the global platform “SwitchUp”, a world-renowned technology training project evaluation platform.
It should be noted that the “SwitchUp” platform has been operating since 2014 and is a prestigious platform for evaluating world-class technology education projects and companies.
The activities of BEU students and graduates in the above-mentioned direction are being successfully completed. The positive feedback from the United States and European countries on cooperation, various surveys, as well as the selection of an Azerbaijani company for artificial intelligence-based education are great achievements and a matter of pride.