Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin 3-cü kurs tələbəsi Yunus Babasoylu tələbələr arasında keçirilən “Nağdsız cəmiyyətə doğru” mövzusunda “Ən yaxşı məqalə” nominasiyası üzrə müsabiqədə 2-ci yerə layiq görülüb. Müsabiqə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) və Bank Respublika ilə birgə təşkil olunub.
Y.Babasoylu “Nağdsız iqtisadiyyat: dayanıqlı bankçılığa doğru” adlı IV Beynəlxalq Bankçılıq Forumunda mükafatlandırılıb və diplomla təltif edilib.
Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd əhalinin nağdsız ödənişlər haqqında məlumatlılığını artırmaq, bu sahədə beynəlxalq təcrübənin araşdırılması və stimullaşdırma yollarının öyrənilməsi olub.
Qeyd edək ki, adıçəkilən fakültədə Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi ixtisası üzrə təhsil alan Y.Babasoylu universitetin sosial həyatında da fəal iştirak edir. O, Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədr müavini, “Economics Club”un sədridir.

BEU student among winners
3rd year student of the Faculty of Economics and Administrative Sciences at Baku Engineering University (BEU) Yunus Babasoylu has taken the second place in the competition for “Best article” with the theme of "Towards a Non-cash Society". The competition was jointly organized by Azerbaijan Banks Association and Bank Respublika.
Y.Babasoylu was awarded the diploma at the IV International Banking Forum "Cashless economy: towards sustainable banking".
The main purpose of the competition was to raise public awareness about cashless payments, explore international experience in this area and learn ways to promote it.
It should be noted that Y. Babasoylu, student of Public Administration Department of so-called faculty, is actively involved in the social life of the University. He is the Deputy Chairman of the Student Scientific Society and the Chairman of the Economics Club.