BMU-nun tələbəsi dünya çempionatında gümüş medal qazanıb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə ixtisasında (ingilis dili) təhsil alan sonuncu kurs tələbəsi, MMA (qarışıq döyüş sənəti) döyüşçüsü Rəşad Fətiyev World Cossack Fight Federation (WCFF) təşkilatının keçirdiyi dünya çempionatında gümüş medal mükafatçısı olub.
Ukraynanın Xarkov şəhərində baş tutan çempionatın yarımfinal mərhələsində azərbaycanlı təmsilçimiz Ukraynanı təmsil edən erməni Artur Malkinyan ilə  üz-üzə gəlib.
77,1 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparan BMU tələbəsi yarımfinalda rəqibinə qalib gəlib və gümüş medalın sahibi olub.
R.Fətiyev travma səbəbindən final döyüşündə iştirak edə bilməyib.
Turnirə 25 ölkədən 1000-dən çox idmançı qatılıb.
Qeyd edək ki, R.Fətiyev iyunun 7-də Ukraynanın Odessa şəhərində kazak döyüşü üzrə yarışda da gümüş medal qazanıb.

Rashad Fatiyev, a final year student of Finance Department (English) at Baku Engineering University (BEU), MMA fighter, has won a silver medal at the World Championship organized by the World Cossack Fight Federation (WCFF).
In the semi-final of the championship in Kharkov, Ukraine, Azerbaijani representative faced Artur Malkinyan, Ukranian representative who is from Armenia.
BEU student, competing in the weight category f 77,1 kg, defeated his opponent in the semi-final and won a silver medal.
R.Fatiyev could not participate in the final fight due to trauma.
More than 1,000 athletes from 25 countries took part in the tournament.
It should be noted that R.Fatiyev also won a silver medal in the Cossack fight on June 7 in Odessa, Ukraine.