Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə ixtisasının tələbəsi Rahib İsmayılov İctimai Televiziyada (İTV) yayımlanan “61”! intellektual oyunu üzrə 2021-ci il çempionatının qalibi olub. Oyunda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti və ADA Univesitetindən olan rəqiblərini üstələyən BMU tələbəsi ilk yerə layiq görülüb və 5000 AZN məbləğində pul ilə mükafatlandırılıb.
2016/2017-ci tədris ilində BMU-ya qəbul olan R.İsmayılov intellektual oyunlarda iştirak etməyə başlayıb. “61”! intellektual oyununda bundan öncə iki dəfə iştirak edib.
Məlumat üçün bildirək ki, tələbələr arasında təşkil olunan “61”! intellektual oyunu Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilir. Veriliş Amerikanın populyar “Jeopardy!” televiziya oyununun lisenziyalı versiyasıdır. 61 sualdan ibarət olan oyun “61!” adlanır. İki raundun hər birində 30 sual səslənir, oyunun sonunda isə iştirakçılara final sualı verilir.
Tələbə çempionatı olimpiya sistemi üzrə keçirilir və 13 verilişdən - 1/9 final 9 oyundan, 1/3 final 3 oyundan və böyük finaldan ibarətdir.

Rahib Ismayilov, a student of Finance Department at the Faculty of Economics and Administrative Sciences of Baku Engineering University (BEU), has won the 2021 “61”! intellectual game championship. BEU student from Azerbaijan State University of Economics and ADA University was awarded first place and awarded AZN 5,000.
R.Ismayilov, who was admitted to BEU in the 2016/2017 academic year, began to participate in intellectual games. He had participated in the intellectual game “61”! twice before.
For information, the intellectual game "61"! organized among students is implemented with the support of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan. The show is a licensed version of a America's popular "Jeopardy!" television game. The game consists of 61 questions is called “61!”. In each of the two rounds, 30 questions are asked, and at the end of the game, participants are given the final question.
The student championship is held according to the Olympic system and consists of 13 programs - 1/9 final 9 games, 1/3 final 3 games and big final.