Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən təsdiq olunmuş təqvim planına əsasən “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında “XIV Respublika Universiadası” keçirilir. Yarışlar idmanın 10 növü üzrə keçirilir və ümumilikdə min nəfərdən artıq tələbəni əhatə edir.
Sözügedən yarışda Bakı Mühəndislik Universitetinin tələbələri də fəal iştirak ediblər. Milli Aviasiya Akademiyasında sərbəst güləş üzrə keçirilən yarışda BMU-nun tələbələri Məmmədəli Quliyev 61 kq çəki dərəcəsində I yerə, Vüqar Quliyev isə 61 kq-da III yerə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, yarışın qalibləri bu il iyulun 3-14 tarixlərində İtaliyanın Neapol şəhərində keçiriləcək XXX Ümumdünya Yay Universiadasında iştirak edəcəklər.

According to the calendar plan approved by the Ministry of Youth and Sports and the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, "XIV Republican Universiade" is held among students of higher education institutions under the arrangement of "Ganjlik" Student Sports Society. The competitions are held on 10 types of sports and in total cover more than thousand students.
Students of Baku Engineering University also actively participated in so-called competition. BEU students-Mammadali Guliyev won the 1st place in 61 kg category, and Vugar Guliyev won the third place in 61 kg in the freestyle wrestling competition held at the National Aviation Academy.
It should be noted that the winners will take part in the XXX World Summer Universiade, which will be held in Neapol, Italy on July 3-14.