Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Kompüter mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu (ARTİ) və “Bir Könüllü” Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Quba rayonunda keçirilən “IT Camp Hackathon 2022” yaz düşərgəsinə qatılıblar.
Tədbirin təşkilində əsas məqsəd informasiya texnologiyaları sahəsində təhsil alan tələbələrin yarışma vasitəsilə bilik və bacarıqlarını artırmaq, eləcə də tələbələr arasında əməkdaşlıq, komanda quruculuğu kimi xüsusiyyətlərin gücləndirilməsidir.
BMU tələbələri yaz düşərgəsində iştirak etmək üçün təşkil edilən imtahandan uğurla keçiblər. Seçilən tələbələr Gülnar Məmmədli, Aybəniz Məmmədova, Nəzrin Əliyeva “verilənlər bazası” üzrə, Məhəmməd Nəsibov “front-end”, Əmral Rəsulov isə “backend” istiqamətində iştirak edib. Ümumi universitetlər üzrə verilənlər bazasına əsasən seçilən 7 tələbədən 3-ü BMU-nun tələbəsi olub.
Sonda tələbələr yaz düşərgəsində fəal iştiraklarına və səmərəli fəaliyyətlərinə görə sertifikatlarla təltif olunublar.

3rd year students of Baku Engineering University majoring in Computer Engineering participated in the “IT Camp Hackathon 2022” spring camp in Guba region jointly organized by the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan and “One Volunteer” Student Cooperation Public Union.
The hackathon aims to increase the knowledge and skills of students studying in the field of information technologies through the competition, as well as to strengthen featuresm, including cooperation among students, team building.
BEU students successfully passed the exam to participate in the hackathon. Gulnar Mammadli, Aybaniz Mammadova, Nazrin Aliyeva participated in the "database," Mahammad Nasibov in the "front-end" and Amral Rasulov in the "backend" directions. According to the database of the universities, 3 out of 7 students were BEU students.
At the end, students were awarded certificates for their participation and fruitful activities in the spring camp.