Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə Memarlıq və inşaat fakültəsinin Ekologiya mühəndisliyi ixtisasının I və III kurs tələbələri Hövsan Aerasiya Stansiyasında olublar.
Səfər “Ekologiya mühəndisliyi” və “Tullantısız istehsal prosesləri və tullantıların təkrar emalı” fənnləri üzrə dərs proqramının bir hissəsinin tələbələrə əyani göstərilməsi məqsədilə təşkil olunub.
Tələbələrə tullantı sutəmizləyici qurğuların iş prinsipi, tullantı sularının təmizlənməsi və zərərsizləşdirilməsi texnologiyası, buradakı laboratoriyada analizlərin aparılması prosesi barədə ətraflı məlumatlar verilib. Eyni zamanda, stansiyanın ərazisində “Azərsu” ASC-nin ekoloji sahədəki fəaliyyəti barədə zəruri məlumatlar tələbələrin diqqətinə çatdırılıb, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Under the organization of the Department on work with entreprises and career of Baku Engineering University (BEU), The first and third year students majoring in Ecological Engineering of the Faculty of Architecture and Construction have visited Hovsan Aeration Station.
The visit was organized to demonstrate part of the curriculum on "Ecological Engineering" and "Waste-free Production Processes and Waste Recycling" to students.
Students were provided with in-depth information about the working principle of wastewater treatment plants, technology of wastewater treatment and neutralization, the process of analysis in the laboratory. Furthermore, the necessary information about the activities of "Azersu" OJSC in the field of ecology in the territory of the station was brought to the attention of students, and their questions were answered.