Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültələrinin tələbələrindən ibarət şahmat komandası XIV Respublika Universiadasında uğur qazanıb.
Belə ki, BMU komandasını təmsil edən tələbələr - Sadiq Ağayev, Fatimə Nəsibova, Anar Məmmədli, Oğuz Abışlı, Elmir Mehtiyev və Nilufər Paşabəyli Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi, Azərbaycan Dillər Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin komandalarını məğlub edərək finala qədər yüksəlib. Komanda finalda II yerə layiq görülüb.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Təhsil, Gənclər və İdman nazirlikləri, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə qərarı ilə “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurası tərəfindən təşkil edilən universiada tələbə gəncləri bədən tərbiyəsinə və idmana cəlb etmək məqsədilə reallaşdırılıb.

The chess team of the students of Economics and Administrative Sciences Faculty, has succeed at the XIV Republican Universiade.
Students representing BEU team Sadig Agayev, Fatima Nasibova, Anar Mammadli, Oguz Abishli, Elmir Mehtiyev and Nilufar Pashabayli won the teams of Azerbaijan University of Architecture and Construction, Baku State University, Baku Higher Oil School, Azerbaijan University of Languages and reached the finals. The team was awarded the second place.
It should be noted that the Universiade was organized by the “Genclik” (Youth) Student Sport Association Republic Board under the joint decision of the Ministry of Education, Ministry of Youth and Sports and Free Trade Union Republican Committee of Education Workers. It aimed to involve students in physical education and sports.