Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Xarici dillər kafedrasının baş müəllimi Pərvinə Kərimova təhsil sahəsində göstərdiyi səmərəli fəaliyyətinə, gənc nəslin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunmasına görə Abşeron Rayon İcra Hakimiyyəti və Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən Fəxri fərmanla təltif edilib.
Fəxri fərman BMU əməkdaşına 5 Oktyabr- Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən tədbirdə təqdim olunub.
Tədbirdə Abşeron Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Abdin Fərzəliyev, Milli Məclisin üzvü Rizvan Nəbiyev, Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin müdiri İlhamə Abdullayeva, YAP Abşeron Rayon Təşkilatının sədri Abbas Əliyev, Abşeron RİH yanında İctimai Şuranın sədri Xatirə İslamova, Abşeron Rayon Ağsaqqallar Şurasının sədri Nizami Zalov, şəhid ailələri və rayon təhsil müəssisələrinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Çıxış edənlər ümummilli lider Heydər Əliyevin müəllim adına verdiyi yüksək dəyəri xatırladıb və hazırda bu siyasətin Prezident İlham Əliyev tərəfindən davam etdirilməsinin təhsil işçiləri üçün sevindirici bir hal olduğunu bildiriblər.

Parvina Karimova, senior lecturer of the Department of Foreign Languages of Baku Engineering University (BEU), has been awarded an Honorary Decree by the Absheron District Executive Power and the Absheron-Khizi Regional Education Department for her effective work in the field of education and the upbringing of the young generation in the spirit of patriotism.
The honorary decree was presented to the BEU employee at the event held at the Heydar Aliyev Center on the occasion of October 5 - World Teachers' Day.
The event was attended by Abdin Farzaliyev, the head of the Absheron District Executive Power, Rizvan Nabiyev, a member of the Milli Majlis, Ilhama Abdullayeva, the head of the Absheron-Khizi Regional Education Department, Abbas Aliyev, the chairman of the NAP Absheron District Organization, Khatira Islamova, the chairman of the Public Council under the Absheron District Executive Power, Nizami Zalov, the chairman of the Absheron District Council of Elders, families of martyrs and employees of regional educational institutions.
Mentioning the high value given to the name of the teacher by the National Leader Heydar Aliyev, the speakers noted the fact that the continuation of this policy by President Ilham Aliyev is gratifying for the education workers.