BMU-nun magistraturasını seçmək istəyən bakalavrların diqqətinə!
Məlum olduğu kimi, 2024-2025-ci tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinin magistratura səviyyəsinə iyunun 21-dən ixtisas seçimi başlayıb. İxtisas seçimi 30 iyun saat 23:59-da başa çatacaq (https://eservices.dim.gov.az/erizemag/ixtisas1/?frm=egov).
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) magistratura səviyyəsində 20 ixtisas və 28 ixtisaslaşma üzrə 215 plan yeri ayrılıb ki, onlardan 173-ü Azərbaycan, 42-si ingilis bölməsinin payına düşür.
BMU-nun MBA proqramında isə 13 ixtisaslaşma üzrə 270 yer nəzərdə tutulub. Proqram üzrə 240 yer Azərbaycan, 30 yer isə ingilis bölməsi üçün ayrılıb.
Magistratura səviyyəsi üzrə ixtisasların tam siyahısını  https://beu.edu.az/az/page/magistratura-ixtisaslar-159/  linkinə daxil olaraq əldə etmək mümkündür.
Elektron universitet idarəetmə sisteminə malik olan BMU-da magistraturada təhsil alan şəxslərin yüksəkixtisaslı mütəxəssis kimi yetişmələri üçün hər cür imkan, o cümlədən yataqxana ilə təmin olunmaq üçün şərait mövcuddur.

As it is known, the selection of specialties for the master's level of higher education institutions for the 2024-2025 academic year began on June 21. Selection of specialization will end on June 30 at 23:59 (https://eservices.dim.gov.az/erizemag/ixtisas1/?frm=egov).
Baku Engineering University (BEU) has allocated 215 planned places for 20 specialties and 28 specializations at the master's level, of which 173 are allocated to the Azerbaijani and 42 to the English section.
270 places are planned for 13 specializations in the MBA program of BEU. According to the program, 240 places are reserved for Azerbaijan and 30 places for the English section.
The full list of specialties at the master's level can be obtained by visiting the link https://beu.edu.az/az/page/magistratura-ixtisaslar-159/ .
At BEU, which has an electronic university management system, there are all kinds of opportunities, including accommodation, for those studying at the master's degree to grow as highly qualified specialists.