Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) komandası ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında təşkil olunan futzal yarışlarında iştirak edib.
Çempionatın keçirilməsində əsas məqsəd tələbələr arasında futzal idman növünün kütləviliyinin təmin edilməsi, ölkənin yeniyetmə, gənclərdən ibarət yığma komandalarına perspektivli tələbə futbolçuların seçilməsi, həmçinin dostluq əlaqələrinin yaradılmasıdır.
BMU E qrupunda digər universitetlərin komandaları (Bakı Dövlət Universiteti, Kooperasiya Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti, Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kolleci) ilə mübarizə aparıb. 3 komanda ilə yarışları qələbə ilə başa vuran BMU-nun komandası 1/4 finalda mübarizəni dayandırıb.
Zəfər Gününə həsr edilmiş yarışlar Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası (AFFA) və Azərbaycan Tələbə Futbol Federasiyası İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilir. Yarışların birinci mərhələsində komandalar püşkatma yolu ilə 8 yarımqrupa bölünərək mübarizə aparır. Sonrakı mərhələlər isə play-off, yarımfinal və final oyunlarını əhatə edir. Turnirin final mərhələsi dekabrın 23-də baş tutacaq. Yarışlarda I, II, III yerləri tutan komandalar diplom, kubok və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaq.

The team of Baku Engineering University (BEU) has participated in futsal competitions among students of higher and secondary educational institutions.
The main purpose of the championship is to ensure the popularity of futsal among students, the selection of promising student football players for the national teams of teenagers and youth, as well as the establishment of friendly relations.
BEU competed in Group E with teams from other universities (Baku State University, Azerbaijan Cooperation University, Azerbaijan University of Languages, Financial Economic College of Azerbaijan). The BEU team, which won the competition with 3 teams, stopped competing in the quarterfinals.
The competitions dedicated to the Victory Day are organized by the Ministry of Education, the Azerbaijan Trade Union Confederation, the Association of Football Federations of Azerbaijan (AFFA) and the Public Union of the Azerbaijan Student Football Federation. In the first stage of the competition, the teams compete, divided into 8 sub-groups with draw. The next stages cover the play-offs, semifinals and finals. The final stage of the tournament will take place on December 23. The teams of the first, second and third places will be awarded diplomas, cups and prize.