BMU-nun komandaları qələbə qazanıb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələrindən ibarət komandalar “StartupFest 2019” çərçivəsində keçirilən “Startup Weekend Baku Fintech” tədbirində uğur əldə edib.  Belə ki, “The Banky” komandası ən yüksək bal toplayaraq I yerə, “İrfan Təhsil Bank Xidməti” komandası isə II yerə layiq görülüb.
Tədbir ümumilikdə 54 saat davam edib. Bu müddət ərzində iştirakçılar “Startap nədir?”, “Startap ideyasını necə formalaşdırmaq olar?”, “Bazar araşdırması”, “Biznes model strukturu: biznes modeli, biznes plan”, “Təqdimat bacarıqları” kimi əsas təşəbbüskarlıq anlayışları ilə tanış olublar. Eyni zamanda, iştirakçılar komandalara bölünərək onlara həvalə edilmiş layihələr üzrə “Hackathon” zamanı qazandıqları bilikləri tətbiq ediblər.
Qeyd edək ki, birincilik qazanan komanda “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində inkubasiya proqramı keçmək və “Startup Turkey” tədbirinə qatılmaq şansı əldə edib. 2-ci və 3-cü yerdə qərarlaşan  komandalar isə “Bank Respublika” ASC və “Topla.az”dan pul mükafatları qazanıb.

Teams from Baku Engineering University (BEU) have succeed at the ƏStartup Weekend Baku Fintech” event organized within the framework of “StartupFest 2019”. Thus, “The Banky” team held I place, while “the Irfan Education Banking Service” team second place.
The event lasted 54 hours. During this event, the participants got acquainted with basic business concepts, including “What is a startup?”, “How to Formulate a Startup Idea?”, “Market Research”, “Business Model Structure: Business Model, Business Plan”, “Presentation Skills”. Moreover, by dividing into groups the participants applied the knowledge gained during “Hackathon” on projects entrusted to them.
It should be noted that the winning team had the opportunity to pass an incubation program at the “INNOLAND” Incubation and Accreditation Center and attend “Startup Turkey” event. The teams awarded the second and third places won the prizes from “Bank Respublika” and “Topla.az”.