BMU-nun kitabxanasına yeni nəşrlər daxil olub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) kitabxana fondunun zənginləşdirilməsi və ən müasir dərs vəsaitləri ilə təmin edilməsi üzrə işlər davam etdirilir. Bu istiqamətdə növbəti addım BMU və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı çərçivəsində Dövlət Neft Fondunun ayırdığı vəsait hesabına atılıb.
Belə ki, tələbələr, tədqiqatçılar, alimlər üçün dəyərli mənbə olan 11 ədəd yeni kitab (kitabların adları və müəllifləri) alınaraq BMU-nun kitabxanasına təhvil verilib. Daxil edilən akademik kitablar əsasən, Elektrik və Elektronika mühəndisliyi ixtisası üzrə istifadə olunacaq.
Hazırda BMU-nun zəngin və müasir standartlara cavab verən, beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan kitabxana fondunda 106 minə yaxın kitab və jurnal mövcuddur. Tədris prosesində keçirilən fənlər üzrə istifadə olunan dərslik və dərs vəsaitləri ilə tələbələri ödənişsiz təmin edən BMU-nun kitabxanası, həmçinin “Web of Science” və “EBSCOhost” adlı elektron portalların üzvüdür.
Qeyd edək ki, BMU və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında ikili diplom proqramı 2020/2021-ci tədris ilindən həyata keçirilir. Proqramın hədəfi ən qabaqcıl elmi nailiyyətlərdən, innovativ təlim-tədris texnologiyalarından yararlanmaqla, mühəndislik sahəsində yeni nəsil mütəxəssislərin yetişdirilməsi, eyni zamanda ali təhsil sisteminin məzmun və keyfiyyət göstəricilərinin beynəlxalq ikili diplom proqramları ilə müasirləşdirilməsidir.

Work on enriching the library fund of Baku Engineering University (BMU) and providing it with the most modern teaching aids is being continued. The next step in this direction was taken at the expense of funds allocated by the State Oil Fund within the framework of the international dual diploma program between BMU and INHA University of the Republic of Korea.
Thus, 11 new books (names and authors of books), which are a valuable resource for students, researchers, and scientists, were bought and handed over to the BEU library. The included academic books will mainly be used for Electrical and Electronics Engineering Department.
Currently, there are about 106,000 books and journals in the library fund of BEU, which meet modern standards and are based on international experience. The library of BEU, which provides students free of charge with textbooks and teaching aids used in the subjects taught in the teaching process, is also a member of the electronic portals "Web of Science" and "EBSCOhost".
Of note, the Dual Degree Program between BEU and Inha University of the Republic of Korea is implemented from the 2020/2021 academic year. The program aims to train a new generation of specialists in the field of engineering, taking advantage of the most advanced scientific achievements, innovative teaching and learning technologies, and at the same time to modernize the content and quality indicators of the higher education system with international dual diploma programs.