Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərova Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində təşkil oluan Beynəlxalq təlim həftəsində (İnternational week- 2022) iştirak edib.
Əməkdaşımız təlim proqramı çərçivəsində İspaniyanın Jaen Universitetində (Universidad de Jaen) və Almaniyanın Koblenz Tətbiqi Elmlər Universitetində (Koblenz University of Applied Sciences) keçirilən tədbirlərə fəal şəkildə qatılıb.
Təlim həftəsi ərzində hər iki universitetdə BMU-nun beynəlxalq əlaqələri və ikili diplom proqramı, maddi-texniki bazası haqqında ətraflı məlumat verilib. Bununla yanaşı, ölkə prezidenti cənab İlham Əliyevin sərəncamı ilə 2022-ci ilin “Şuşa İli” elan edilməsini nəzərə alaraq Şuşa barəsində zəruri informasiyalar da təqdim olunub.
Koblenz Tətbiqi Elmlər Universitetində keçirilən 2022-ci il beynəlxalq həftəsində BMU-nun təbliğatı üçün hazırlanmış stendə tələbələr yüksək maraq göstəriblər.
Beynəlxalq toplantıda Serbiya, Gürcüstan, Kanada, Bosniya və Herseqovina, Albaniya, İran, Tunis və başqa ölkələrin nümayəndələri də iştirak edib.

Narmin Alakbarova, an employee of the Department of International Relations and Project Management of Baku Engineering University (BEU), has attended the International Training Week (International week - 2022) organized within the framework of the Erasmus + KA1 exchange program.
BEU employee actively participated in the events at Universidad de Jaen, Spain and Koblenz University of Applied Sciences, Germany as part of the training programs.
Detailed information was provided at both universities about BEU international relations and dual degree program, material and technical base during the training week. Furthermore, taking into account the announcement of 2022 as the "Year of Shusha" by the Order of President Ilham Aliyev, the necessary information about Shusha was given.
During the International Week-2022 at Koblenz University of Applied Sciences, students showed great interest in the stand dedicated to the promotion of BEU.
Representatives of Serbia, Georgia, Canada, Bosnia and Herzegovina, Albania, Iran, Tunisia and other countries also took part in the international meeting.