Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) məzunu Məryəm Məmmədzadə Böyük Britaniya, İsveç və Macarıstan universitetlərindən qəbullar alıb. “Stipendium Hungaricum” təqaüd proqramını qazanan M.Məmmədzadənin seçimi Macarıstanın Szeged Universiteti olub. O, magistratura təhsilini bu universitetin “Tətbiqi riyaziyyat” ixtisasında davam etdirəcək.
BMU-nun “Riyaziyyat müəllimliyi” ixtisasını qırmızı diplomla başa vuran M.Məmmədzadə təhsil aldığı dövrdə bir sıra proqramlarda fəal iştirak edib. 2020-ci ildə “Abb Tech” proqramlaşdırma akademiyasının təqaüdçüsü olub, “Back End Developer”i fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
Yüksək bacarıqları ilə seçilən BMU məzunu 2021-ci ildən “ABB Startup” və “Azərbaycan 500 ASAN Startup” proqramında startup-sahibkar olub. Eyni zamanda, həmin ildən LANDAU School-da yerli və beynəlxalq şagirdlər (KS3 və IGCSE) üzrə riyaziyyat müəllimi vəzifəsində çalışır və məktəbin bir sıra hazırlıq proqramlarında yaxından iştirak edir.

Maryam Mammadzada, a graduate of Baku Engineering University (BEU), has received admissions from the universities of Great Britain, Sweden and Hungary. The choice of M. Mammadzada, who won the "Stipendium Hungaricum" scholarship program, was the University of Szeged in Hungary. She will continue her master's studies in the "Applied mathematics" specialty of this university.
M. Mammadzada, who graduated from BEU with a red diploma in "Mathematics Teaching", actively participated in a number of programs during her studies. In 2020, she became a scholarship holder of "Abb Tech" programming academy and graduated from "Back End Developer" with honors.
The BEU graduate, distinguished by her high skills, has been a startup entrepreneur in the "ABB Startup" and "Azerbaijan 500 ASAN Startup" programs since 2021. Moreover, since the same year, she has been working as a mathematics teacher for local and international students (KS3 and IGCSE) at LANDAU School and has been closely involved in several preparatory programs of the school.