BMU-nun “Brend tələbə”ləri mükafatlandırılıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) AzEdu.az təhsil portalı və ali məktəblərin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılan “Brend tələbə” layihəsi çərçivəsində seçilən tələbələrin mükafatlandırılma tədbiri keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən BMU-nun sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə layihəyə yeni seçilən tələbələri təbrik edib. Ötən il bu layihəyə BMU-nun 10 nəfər tələbəsinin seçildiyini xatırladan prorektor ənənəyə çevrilən belə layihələrin tələbələrə mənəvi stimul verdiyini vurğulayıb. Bildirib ki, layihə tələbələri təhsil uğurlarına həvəsləndirmək, gənclər arasında sağlam rəqabət mühiti formalaşdırmaq, universitet fəallarını daha geniş müstəvidə tanıtmaq baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır. Prorektor BMU-dakı müxtəlif tələbə təşkilat və klublarının fəaliyyətindən, eyni zamanda tələbələrə ali təhsil müəssisəsində yaradılan əlverişli imkanlardan, həyata keçirilən layihələrdən də danışıb.
Gənclərə səmimi təbriklərini çatdıran AzEdu.az təhsil portalının icraçı direktoru Tünzalə Abbasova isə layihə, eyni zamanda tələbələrin seçim meyarları barədə məlumat verib.
Layihəyə seçilən tələbələrin çıxışlarından sonra onlara təltifnamələr təqdim olunub.
BMU-nun Azərbaycan universitetlərinin “Brend tələbə”ləri sırasında yer alan tələbələrinin siyahısını təqdim edirik:

Baku Engineering University (BEU) has held an award ceremony for selected students within the framework of the "Brand Student" project, which was jointly organized by the AzEdu.az educational portal and higher schools.
Speaking at the event, Bayram Huseynzada, vice-rector for social affairs and public relations of BEU, congratulated the newly selected students for the project. Recalling that 10 students of BEU were selected for this project last year, the vice-rector emphasized that such projects, which have become a tradition, give moral stimulation to students. He added that the project is important in terms of motivating students for educational success, forming a healthy competitive environment among young people, and promoting university activists on a wider level. The vice-rector spoke about the activities of various student organizations and clubs at BEU, as well as about the favorable opportunities created for students at the higher educational institution, and the implemented projects.
Conveying her sincere congratulations to the young people, the executive director of the AzEdu.az education portal Tunzala Abbasova informed about the project and the selection criteria of the students.