BMU nümayəndələri Hebei Texnologiya Universitetində olublar
Çin Xalq Respublikasında səfərdə olan Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) müəllim və tələbə heyəti  ölkənin tanınmış ali təhsil müəssisələrindən sayılan Hebei Texnologiya Universitetini ziyarət edib.
Nümayəndə heyətini salamlayan Beynəlxalq Mübadilə Mərkəzinin direktoru Ma Shuo universitet haqqında qonaqlara ətraflı məlumat verib. Ali təhsil ocağının mühəndislik, dizayn və biznes sahələrində bakalavr, magistratura, eləcə də doktorantura proqramları əsasında yeni elmi, texnoloji biliklərə malik ixtisaslı kadrlar hazırladığını bildirən Ma Shuo universitetin innovativ təhsil imkanları və infrastruktur potensialı, beynəlxalq əlaqələrinə diqqət çəkib.
Görüş zamanı hər iki universitetin təqdimatı keçirilib, tanışlıq məqsədilə videoçarx nümayiş etdirilib. Sonra tərəflər arasında əlaqələrin qurulması, müəllim, tələbə mübadiləsi, birgə yay məktəbi proqramlarının təşkili və digər istiqamətlər üzrə mümkün əməkdaşlıq imkanları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda, BMU nümayəndələri Hebei Texnologiya Universitetinin memarlıq və dizayn korpusuna baxış keçirərək, tədris üçün yaradılan müasir infrastrukturla tanış olublar.
Qeyd edək ki, BMU nümayəndə heyətinin Çinə səfəri bu il Pekin Kimya Texnologiya Universiteti ilə imzalanmış ikili diplom proqramının icrası çərçivəsində həyata keçirilib. Səfər zamanı tələbələr üçün yay məktəbi təşkil ediləcək, elmi-tədris əlaqələrinin genişləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılacaq. Qurulan əməkdaşlıq əlaqələri, habelə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərindən olan “Keyfiyyətli təhsil” və “Məqsədlər üçün tərəfdaşlıq” istiqamətlərinə töhfə verir.

The faculty and student staff of Baku Engineering University (BEU) have visited Hebei University of Technology, one of the country's renowned higher education institutions.
Welcoming the delegation, Director of the International Exchange Center Ma Shuo provided the guests with detailed information about the university. Stating that the higher education institution prepares qualified personnel with new scientific and technological knowledge based on bachelor's, master's, and doctoral programs in engineering, design, and business, Ma Shuo drew attention to the innovative educational opportunities and infrastructure potential of the university, as well as its international relations.
During the meeting, presentations were made of both universities, and a video clip was shown for the purpose of familiarization. Later, an exchange of views was held on establishing relations between the parties, exchange of teachers and students, organization of joint summer school programs, and possible cooperation opportunities in other areas.
Moreover, BEU representatives inspected the architectural and design building of Hebei University of Technology and got acquainted with the modern infrastructure created for education.
It should be noted that the visit of the BEU delegation to China was carried out within the framework of the implementation of the dual diploma program signed with Beijing University of Chemical Technology this year. During the visit, a summer school will be organized for students, and ideas will be exchanged to expand scientific and educational ties. The established cooperative relations also contribute to the United Nations Sustainable Development Goals, namely "Quality Education" and "Partnerships for the Goals.".