Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) daha bir məzunu - Xaqan Abdullazadə “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın qalibləri sırasında yer alıb. Bununla yanaşı, BMU məzunu BP şirkətindən iş təklifi alıb.
Belə ki, X.Abdullazadə Dövlət Proqramı çərçivəsində Böyük Britaniyanın nüfuzlu ali təhsil ocaqlarından biri olan Şefild Universitetində (“Advanced Mechanical Engineering” ixtisası üzrə), həmçinin İngiltərənin Vorvik Universiteti ilə Azərbaycan Neft və Sənaye Universitetinin birgə ikili diplom proqramı çərçivəsində (“Renewable Energy” ixtisası üzrə) magistr təhsili almaq şansı əldə edib.
BMU məzunun seçimi BP şirkətində çalışmaqla bərabər, təhsilini Vorvik Universiteti ilə icra olunan ikili diplom proqramı üzrə davam etdirmək olub.
2018-ci ildə 567 balla BMU-nun Mexanika mühəndisliyi (tədris ingilis dilində) ixtisasına qəbul olan X.Abdullazadə 2023-cü ildə qrup birincisi olaraq bakalavr təhsilini başa vurub. O, 2022-ci ildə “TEKNOFEST Azərbaycan” festivalında Robotexnika kateqoriyası üzrə birinci yeri tutan BMU-nun “RED” komandasının üzvü olub.

Another graduate of Baku Engineering University (BEU), Khagan Abdullazada, was among the winners of the "2022-2026 State Program for Young People to Study in Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries". Moreover, the BEU graduate received a job offer from BP.
Thus, Kh. Abdullazade, got a chance to get a master's degree at one of the prestigious higher education institutions of Great Britain Sheffield University ("Advanced Mechanical Engineering" specialty), within the framework of the State Program, as well as within the joint dual degree program of England Warwick University and Azerbaijan State Oil and Industry University ("Renewable Energy" specialty).
The BEU graduate's choice was to continue his education on a dual degree program with the University of Warwick while working at BP.
In 2018, with 567 points, Kh. Abdullazadeh, who was admitted to BEU Mechanical Engineering (teaching in English) specialty, completed his bachelor's education in 2023 as the first in the group. He was a member of BEU "RED" team, which took first place in the Robotics category at the "TEKNOFEST Azerbaijan" festival in 2022.