Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Biznesin idarə edilməsi” ixtisası üzrə məzunu Mərvin Mirzəliyev Çin Hökuməti Təqaüdü-Hökumətlərarası Proqram (CGS) çərçivəsində tam təqaüdlə Şanxay Universitetinə qəbul olub. BMU məzunu Çin Xalq Respublikasının aparıcı ali təhsil müəssisələrindən olan universitetin “Beynəlxalq biznes” magistr proqramında təhsil almaq hüququ əldə edib.
BMU-da bakalavr təhsilini 2024-cü ildə ixtisas birincisi kimi tamamlayan Mərvin Mirzəliyev ali məktəbdə oxuduğu müddətdə elmi və ictimai fəaliyyətləri ilə fərqlənib. O, Azərbaycan Layihə İdarəetmə Assosiasiyasının təqdim etdiyi IPMA Level D beynəlxalq sertifikatına layiq görülüb.
BMU məzunu III Beynəlxalq Elmi-Praktik, eləcə də VII Gənc Tədqiqatçıların Beynəlxalq Elmi konfranslarında məqalələrlə çıxış edib. Startap və innovasiya sahəsində də aktiv fəaliyyət göstərən Mərvin Mirzəliyev SABAH.HUB İnnovasiya Mərkəzində HR optimizasiya proqramı layihəsinin iştirakçısı olub, habelə “Gələcəyin bacarıqları” layihəsində “SmartZont” startapı ilə 169 komanda arasından finala yüksəlib. O, həmçinin müxtəlif beynəlxalq tədbirlərdə-COP29, Formula 1 Azərbaycan Qran Prisi, FIG- Bədii Gimnastika və Trampolin Gimnastikası üzrə Dünya Kuboku, İƏT-in Turizm Nazirlərinin 11-ci Konfransında könüllü kimi təşkilati dəstək göstərib.
Azərbaycan, rus, ingilis, türk və Çin dillərində sərbəst danışa bilən BMU məzunu beynəlxalq təhsilə doğru mühüm addım atmaqla ölkəmizin gəncliyini qürurla təmsil edir.

BEU graduate admitted to Shanghai University with full scholarship
Marvin Mirzaliyev, a graduate of Baku Engineering University (BEU) in the “Business Management” specialty, has been admitted to Shanghai University with a full scholarship under the Chinese Government Scholarship-Intergovernmental Program (CGS). The BEU graduate has obtained the right to study in the “International Business” master’s program of one of the leading higher education institutions of the People’s Republic of China.
Marvin Mirzaliyev, who completed his bachelor’s degree at BEU in 2024 as the valedictorian in his specialty, distinguished himself with his scientific and social activities during his studies at the university. He was awarded the IPMA Level D international certificate presented by the Azerbaijan Project Management Association.
The BEU graduate presented articles at the III International Scientific-Practical, as well as the VII International Scientific Conferences of Young Researchers. Active in the field of startups and innovation, Marvin Mirzaliyev was a participant in the HR optimization program project at the SABAH.HUB Innovation Center, and also reached the finals among 169 teams in the “Future Skills” project with the “SmartZont” startup. He also provided organizational support as a volunteer at various international events - COP29, Formula 1 Azerbaijan Grand Prix, FIG- Rhythmic Gymnastics and Trampoline Gymnastics World Cup, and the 11th Conference of OIC Tourism Ministers.
Marvin Mirzaliyev, who can speak Azerbaijani, Russian, English, Turkish, and Chinese fluently, proudly represents the youth of our country by taking an important step towards international education.