BMU məzunu 8 nüfuzlu universitetdən qəbul alıb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) daha bir məzunu böyük uğura imza ataraq 8 nüfuzlu universitetdən qəbul alıb. Ali təhsil ocağından “Kimya müəllimliyi” (ingilis bölməsi) ixtisası üzrə bu il məzun olan Aynurə Məmmədova Amerikanın Northeastern, İtaliyanın Genova, Padova, Messina, Macarıstanın Debrecen, MATE (Kənd Təsərrüfatı və Təbiət Elmləri), Latviyanın Riqa Texniki və Litvanın Kaunas Texnologiya universitetlərində magistratura səviyyəsi üzrə təhsil almaq hüququ əldə edib.
BMU məzununun seçimi İtaliyanın Padova Universitetinin “Sustainable Chemistry and Technologies for Circular Economy” ixtisası olub (illik təqaüd 8000 avro).
Tələbəlik dövründə fəallığı ilə seçilən Aynurə Məmmədova iki dəfə BMU rektoru tərəfindən universitetin ictimai və sosial həyatındakı səmərəli fəaliyyətinə görə fəxri fərmanla təltif olunub. Həmçinin, “Enactus Azərbaycan”da komanda rəhbəri kimi universiteti təmsil edib. Bundan başqa, startap layihəsi “TUSİ (2)” inkubasiya proqramında 181 layihə arasında uğur qazanıb.

Another graduate of Baku Engineering University (BEU) has achieved great success and accepted to 8 prestigious universities. Aynura Mammadova, who graduated from the higher education institution this year with a degree in “Chemistry Teaching” (English department), has obtained the right to study at the master's level at Northeastern in America, Genova, Padova, Messina in Italy, Debrecen, MATE (Agriculture and Natural Sciences) in Hungary, Riga Technical University in Latvia, and Kaunas Technological University in Lithuania.
The BEU graduate's choice was the “Sustainable Chemistry and Technologies for Circular Economy” specialty at the University of Padova in Italy (annual scholarship of 8,000 euros).
Aynura Mammadova, who was distinguished for her activity during her student years, was awarded an honorary decree by the BEU rector for her effective activity in the public and social life of the university. She also represented the university as a team leader in “Enactus Azerbaijan”. Moreover, her startup project “TUSI (2)” was successful among 181 projects in the incubation program.